Manhattan Beach Pier, Los Angeles, California, USA

Sjøtemperatur i dag USA

Vanntemperatur – USA: i dag fra 5,9 °C / 43 °F ved Anchorage til 28,3 °C / 83 °F utenfor Miami Beach, vannet er varmt nok til å bade ved 7 av 10 strender i utvalget vårt. Gjennomsnittet i oktober er 20,7 °C / 69 °F.

En badeferie i USA kan bety Miamis art deco-gater, en bilferie i California eller Hawaiis landskap som reiser seg over Stillehavet. Avstandene er store, og kystene har tydelige særpreg.Les mer

nå Manhattan Beach Sjø 22.7°C / 72.9°FLuft 22°C / 71°F

Sist oppdatert ·

Badeferie i USA

En badeferie i USA kan bety Miamis art deco-gater, en bilferie i California eller Hawaiis landskap som reiser seg over Stillehavet. Avstandene er store, og kystene har tydelige særpreg. Å velge en region gir reisen et fokus, enten du ønsker byliv ved sandstranden, et familievennlig utgangspunkt ved sjøen eller et øyopphold med tid utendørs.

Florida, California eller Hawaii?

Florida byr på flere varianter av kystferie. Miami Beach kombinerer havet med restauranter og natteliv, mens Clearwater Beach er kjent for sin brede sandstrand på delstatens vestside. Key West har sin egen øybystemning og er et annerledes stopp enn et vanlig strandferiested.

En badeferie i California inngår ofte i en bilferie som kombinerer Los Angeles eller San Diego med kystbyer. Stillehavet kan kjennes overraskende kjølig selv på en solrik dag, så denne kysten gir også mye til reisende som liker surfing, gåturer og landskap. Hawaii byr på andre omgivelser: vulkanske landskap, øykultur og strender. Waikiki har en velkjent strand rett ved Honolulus urbane tilbud.

Når skal reisen legges?

Det finnes ingen enkelt måned som er best for alle amerikanske strender. Floridas subtropiske klima, Californias stillehavsvann og Hawaiis øyforhold krever hver sin planlegging. Velg opplevelsen først, og sammenlign så årstiden lokalt. La noen dager være uten lange kjøreturer: en frokost på strandpromenaden, et matstopp i nabolaget eller en kystvandring kan være like mye en del av ferien som de berømte severdighetene.

Før reisen

Valuta
Amerikansk dollar · USD
Språk
Engelsk
Stikkontakter
Amerikansk

Spansk er også utbredt.

Flate pinner · type A/B

Greit å vite

På restauranter med bordservering er 15–20 % tips vanlig; sjekk først om regningen allerede inneholder en serviceavgift.

Sjøtemperatur per måned (°C)

I oktober er sjøen varmest ved Key West (28,6 °C) og kaldest ved Anchorage (7,5 °C).

Sjøtemperatur per måned (°C)
Strandjanfebmaraprmaijunjulaugsepoktnovdes
Anchorage2,31,81,61,86,311,514,214,612,07,52,92,0
Cannon Beach9,68,89,010,011,813,013,514,413,712,811,710,4
Clearwater Beach16,618,421,524,027,429,430,630,829,525,722,019,1
Key West23,323,724,926,028,229,430,430,830,528,626,524,8
Manhattan Beach14,614,213,914,616,318,019,520,420,318,816,815,8
McWay Cove12,011,510,810,310,311,011,412,613,913,712,913,0
Miami Beach24,124,325,126,027,829,130,230,630,128,526,825,5
Na Pali Coast24,524,124,024,224,925,525,826,426,726,625,925,0
New York6,95,06,18,713,318,623,123,121,718,214,29,8
Waikiki25,124,724,624,825,225,926,326,726,926,926,225,5

Gjennomsnittlig sjøtemperatur ved hver strand for hver måned i perioden 2021–2025 (Copernicus ERA5). Dette er ikke et varsel.

USA – Sjøtemperatur i dag

Aktuelle anslag for utvalgte strender, ikke et landsgjennomsnitt. Hav: NASA MUR med timejustering; luft: Apple Weather. Oppdateringstidspunktet gjelder denne siden, ikke en måling i vannet.

Sist oppdatert:

USA – Sjøtemperatur i dag
Alle strenderSjø (°C)Luft (°C)
Anchorage, Alaskagolfen5,9 °C−1 °C
Cannon Beach, Oregon13,5 °C11 °C
Clearwater Beach, Florida22,3 °C27 °C
Key West, Florida Keys27,2 °C27 °C
Manhattan Beach, Los Angeles22,7 °C22 °C
McWay Cove, Big Sur19,9 °C17 °C
Miami Beach, Florida28,3 °C28 °C
Na Pali Coast, Kauai26,5 °C23 °C
New York, Atlanterhavet15,7 °C17 °C
Waikiki, Oahu26,5 °C24 °C

Om