Mondello-stranden, Palermo, Sicilia, Italia

Sjøtemperatur i dag Italia

Vanntemperatur – Italia: i dag fra 19,6 °C / 67 °F ved Rimini til 22,4 °C / 72 °F utenfor Villasimius (Sardinia), vannet er varmt nok til å bade ved alle 12 strendene i utvalget vårt. Gjennomsnittet i oktober er 22 °C / 72 °F.

I Italia er kystens gleder en del av hverdagen: en espresso før stranden, en lang sjømatlunsj og en kveldstur gjennom en gammel by. Romerske ruiner, fiskehavner og øylandskap gir ferien mer innhold enn solsengen alene.Les mer

nå Mondello Sjø 21.9°C / 71.4°FLuft 16°C / 61°F

Sist oppdatert ·

Badeferie i Italia

I Italia er kystens gleder en del av hverdagen: en espresso før stranden, en lang sjømatlunsj og en kveldstur gjennom en gammel by. Romerske ruiner, fiskehavner og øylandskap gir ferien mer innhold enn solsengen alene. Fra Adriaterhavets sandstrender og feriesteder til Sardinias viker og Sicilias livlige byer finnes det ikke bare én italiensk strandopplevelse.

Velg din kyst

Det nordlige Adriaterhavet passer for reisende som ønsker brede strender med mange tilbud i nærheten. Rimini kombinerer denne strandtradisjonen med en historisk bykjerne. Puglia viser en annen side av Adriaterhavet, med hvitkalkede byer og en kyst som fortsetter rundt hælen og inn mot Det joniske hav.

Sardinia er et godt utgangspunkt for en ferie der strendene står i sentrum, med lys sand, granittodder og klart, grunt vann i mange bukter. Sicilia legger til markeder, fortidsminner og vulkanske landskap. Et opphold i Cefalù gir deg en gammel by rett ved en sandstrand; Taormina byr på andre omgivelser høyt over den joniske kysten. På fastlandet i Calabria byr en ferie i Tropea på utsikt mot Santa Maria dell’Isola, en helligdom på en klippeodde over havet. Lenger nord belønner Amalfikysten og Capri reisende som søker dramatisk natur, båtturer og terrasser over vannet.

Mat og sommersesong

Sett av plass til det regionale kjøkkenet: siciliansk gatemat, pasta fra Puglia og sjømat ved Adriaterhavet gir hvert stopp sin egen smak. Sommeren er den viktigste strandsesongen, mens sen vår og tidlig høst passer for en tur med mer vandring og sightseeing. Hvis bading står i sentrum, bør du sammenligne lokale sjøtemperaturer før du velger en måned tidlig eller sent i sesongen.

Før reisen

Valuta
Euro · EUR
Språk
Italiensk
Stikkontakter
Italiensk / europeisk

Type C/F/L. Tykkere europeiske pinner passer ikke alltid i italienske stikkontakter; adapter kan være nødvendig.

Greit å vite

På restaurantregningen står det ofte coperto, en kuvertavgift per person; beløpet finner du på menyen. Det er ikke tips.

Sjøtemperatur per måned (°C)

I oktober er sjøen varmest ved Mondello (23,3 °C) og kaldest ved Rimini (19,5 °C).

Sjøtemperatur per måned (°C)
Strandjanfebmaraprmaijunjulaugsepoktnovdes
Cala Goloritzé14,113,313,414,317,422,025,526,224,521,618,815,9
Capri15,714,614,615,618,923,727,027,225,222,219,817,3
Cefalù15,114,314,415,618,723,627,227,625,822,920,316,9
Cinque Terre14,413,613,915,318,623,426,326,624,321,318,715,9
Isola Bella14,113,313,213,915,920,024,525,624,521,818,915,7
La Pelosa14,614,014,215,218,222,725,526,124,222,019,616,3
Mondello15,314,614,815,818,923,827,527,926,223,320,517,0
Rimini9,48,610,713,417,823,226,226,623,719,515,611,4
San Vito Lo Capo15,615,015,115,918,723,326,827,526,023,120,517,0
Spiaggia La Cinta14,213,713,914,717,621,925,326,224,321,518,915,9
Tropea15,214,214,215,218,223,326,627,225,222,219,917,0
Villasimius15,414,714,815,618,522,826,127,225,723,120,217,1

Gjennomsnittlig sjøtemperatur ved hver strand for hver måned i perioden 2021–2025 (Copernicus ERA5). Dette er ikke et varsel.

Italia – Sjøtemperatur i dag

Aktuelle anslag for utvalgte strender, ikke et landsgjennomsnitt. Hav: NASA MUR med timejustering; luft: Apple Weather. Oppdateringstidspunktet gjelder denne siden, ikke en måling i vannet.

Sist oppdatert:

Italia – Sjøtemperatur i dag
Alle strenderSjø (°C)Luft (°C)
Cala Goloritzé, Sardinia22,4 °C18 °C
Capri, Middelhavet21,0 °C18 °C
Cefalù, Sicilia21,9 °C13 °C
Cinque Terre, Middelhavet21,7 °C15 °C
Isola Bella, Taormina22,3 °C13 °C
La Pelosa, Sardinia21,4 °C20 °C
Mondello, Palermo21,9 °C16 °C
Rimini, Middelhavet19,6 °C15 °C
San Vito Lo Capo, Sicilia21,9 °C18 °C
Spiaggia La Cinta, Sardinia21,8 °C18 °C
Tropea, Middelhavet21,4 °C16 °C
Villasimius, Sardinia22,4 °C19 °C

Om