Hvar by, øya Hvar, Kroatia

Sjøtemperatur i dag Adriaterhavet

Vanntemperatur – Adriaterhavet: i dag fra 18,8 °C / 66 °F ved Split til 20,1 °C / 68 °F utenfor Rovinj, vannet er varmt nok til å bade ved alle 7 strendene i utvalget vårt. Gjennomsnittet i oktober er 20,1 °C / 68 °F.

Adriaterhavet byr på to forskjellige strandtradisjoner. Langs store deler av Kroatias kyst preges ferien av steinbyer, øyer og rullesteins- eller klippestrender.Les mer

nå Hvar Sjø 19.6°C / 67.3°FLuft 15°C / 59°F

Sist oppdatert ·

Ferie ved Adriaterhavet

Adriaterhavet byr på to forskjellige strandtradisjoner. Langs store deler av Kroatias kyst preges ferien av steinbyer, øyer og rullesteins- eller klippestrender. Italias nordlige adriaterhavskyst har lange sandstrender, strandklubber og promenader. Ingen av beskrivelsene passer hver eneste strand, men forskjellen er nyttig når du velger mellom et familieferiested og et mindre utgangspunkt ved kysten.

Sand, rullestein og sommersesong

Rimini er et godt eksempel på den italienske feriestilen, med tjenester og tilbud tett ved sanden. Rovinj kombinerer en istrisk gammelby med badesteder i nærheten. For små barn bør du undersøke selve adkomsten til vannet og muligheten for skygge, fremfor å velge ut fra bildet alene.

Sommeren er den viktigste badesesongen. Å sammenligne vanntemperaturen i Adriaterhavet måned for måned hjelper deg å velge mellom en ferie tidlig i sesongen og et opphold på sensommeren, men forholdene på et feriested i nord og en øy i sør trenger ikke å være like. Vår og høst passer også for kystvandringer og bybesøk når bading bare er en del av planen.

Geografisk oversikt

Adriaterhavet

ItaliaKroatia
Beliggenhet
Sør-Europa
Del av
Middelhavet
Kystland
Italia, Slovenia, Kroatia, Bosnia-Hercegovina, Montenegro, Albania
Areal
≈ 138 600 km²
Maks. dybde
≈ 1 230 m

Oversiktskart. Målene er omtrentlige og avhenger av hvordan området avgrenses. Datakilde · Kart: Natural Earth

Sjøtemperatur per måned (°C)

I oktober er sjøen varmest ved Sveti Stefan (20,8 °C) og kaldest ved Rimini (19,5 °C).

Sjøtemperatur per måned (°C)
Strandjanfebmaraprmaijunjulaugsepoktnovdes
Dubrovnik14,413,713,915,018,122,625,125,523,720,518,415,7
Hvar14,513,313,414,617,922,424,925,123,420,618,716,1
Pula12,311,311,613,317,122,525,625,723,419,917,314,2
Rimini9,48,610,713,417,823,226,226,623,719,515,611,4
Rovinj11,910,811,213,117,222,725,725,723,419,817,213,9
Split13,612,312,413,917,421,924,524,522,619,817,815,0
Sveti Stefan14,213,313,815,218,923,325,225,424,020,818,915,6

Gjennomsnittlig sjøtemperatur ved hver strand for hver måned i perioden 2021–2025 (Copernicus ERA5). Dette er ikke et varsel.

Adriaterhavet – Sjøtemperatur i dag

Aktuelle anslag for utvalgte strender, ikke et gjennomsnitt for hele havet. Hav: NASA MUR med timejustering; luft: Apple Weather. Oppdateringstidspunktet gjelder denne siden, ikke en måling i vannet.

Sist oppdatert:

Adriaterhavet – Sjøtemperatur i dag
Alle strenderSjø (°C)Luft (°C)
Dubrovnik, Kroatia · Middelhavet19,5 °C10 °C
Hvar, Kroatia · Middelhavet19,6 °C15 °C
Pula, Kroatia · Middelhavet19,7 °C14 °C
Rimini, Italia · Middelhavet19,5 °C11 °C
Rovinj, Kroatia · Middelhavet20,1 °C14 °C
Split, Kroatia · Middelhavet18,8 °C12 °C
Sveti Stefan, Montenegro · Middelhavet20,0 °C11 °C

Om