Strand van Mondello, Palermo, Sicilië, Italië

Zeewatertemperatuur vandaag Italië

In Italië horen de genoegens van de kust bij het dagelijks leven: een espresso voor het strand, een lange lunch met vis en zeevruchten en een avondwandeling door een oude stad.Lees meer

nu Mondello Zee 23.0°C / 73.4°FLucht 24°C / 76°F

Laatst bijgewerkt ·

Strandvakantie in Italië

In Italië horen de genoegens van de kust bij het dagelijks leven: een espresso voor het strand, een lange lunch met vis en zeevruchten en een avondwandeling door een oude stad. Romeinse ruïnes, vissershavens en eilandlandschappen geven een vakantie hier meer inhoud dan alleen de ligstoel. Van de zandstranden van de Adriatische badplaatsen tot de baaien van Sardinië en de levendige steden van Sicilië: dé Italiaanse strandervaring bestaat niet.

Je kust kiezen

De noordelijke Adriatische kust past bij reizigers die brede stranden en veel voorzieningen binnen handbereik zoeken. Rimini combineert die badplaatstraditie met een historisch centrum. Puglia laat een andere kant van de Adriatische Zee zien, met witgekalkte stadjes en een kust die rond de hak doorloopt naar de Ionische Zee.

Sardinië is een goed vertrekpunt voor een vakantie waarin stranden centraal staan, met licht zand, granieten kapen en helder, ondiep water in veel baaien. Sicilië voegt markten, antieke monumenten en vulkanische landschappen toe. In Cefalù ligt de oude stad naast een zandstrand; een vakantie in Taormina biedt een ander decor boven de Ionische kust. Op het vasteland van Calabrië kijk je tijdens een vakantie in Tropea uit op Santa Maria dell’Isola, een heiligdom op een rotsachtige landtong boven zee. Verder noordelijk belonen de Amalfikust en Capri reizigers die houden van indrukwekkende landschappen, boottochten en terrassen boven het water.

Eten en het zomerseizoen

Houd ruimte voor de streekkeuken: Siciliaans straateten, pasta uit Puglia en vis en zeevruchten aan de Adriatische Zee geven elke stop een eigen smaak. De zomer is het belangrijkste strandseizoen; de late lente en vroege herfst passen bij een reis met meer wandelen en bezienswaardigheden. Wil je vooral zwemmen, vergelijk dan de plaatselijke zeewatertemperaturen voordat je een maand aan het begin of einde van het seizoen kiest.

Voor vertrek

Valuta
Euro · EUR
Taal
Italiaans
Stopcontacten
Italiaans / Europees

Type C/F/L. Dikkere Europese pinnen passen mogelijk niet in een Italiaans stopcontact; een adapter kan nodig zijn.

Goed om te weten

Op de restaurantrekening staat vaak coperto, een bedrag per persoon voor het gedekte tafeltje; de prijs staat op de menukaart. Dit is geen fooi.

Zeetemperatuur per maand (°C)

In oktober is de zee het warmst bij Mondello (23,3 °C) en het koelst bij Rimini (19,5 °C).

Zeetemperatuur per maand (°C)
Strandjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Cala Goloritzé14,113,313,414,317,422,025,526,224,521,618,815,9
Capri15,714,614,615,618,923,727,027,225,222,219,817,3
Cefalù15,114,314,415,618,723,627,227,625,822,920,316,9
Cinque Terre14,413,613,915,318,623,426,326,624,321,318,715,9
Isola Bella14,113,313,213,915,920,024,525,624,521,818,915,7
La Pelosa14,614,014,215,218,222,725,526,124,222,019,616,3
Mondello15,314,614,815,818,923,827,527,926,223,320,517,0
Rimini9,48,610,713,417,823,226,226,623,719,515,611,4
San Vito Lo Capo15,615,015,115,918,723,326,827,526,023,120,517,0
Spiaggia La Cinta14,213,713,914,717,621,925,326,224,321,518,915,9
Tropea15,214,214,215,218,223,326,627,225,222,219,917,0
Villasimius15,414,714,815,618,522,826,127,225,723,120,217,1

Gemiddelde zeetemperatuur bij elk strand per maand over de periode 2021–2025 (Copernicus ERA5). Geen voorspelling.

Italië – Zeewatertemperatuur vandaag

Actuele schattingen voor de geselecteerde stranden, geen landelijk gemiddelde. Zee: NASA MUR met uurlijkse aanpassing; lucht: Apple Weather. Het bijwerktijdstip betreft deze pagina, geen meting in het water.

Laatst bijgewerkt:

Italië – Zeewatertemperatuur vandaag
Alle strandenZee (°C)Lucht (°C)
Cala Goloritzé, Sardinië24,0 °C21 °C
Capri, Middellandse Zee21,6 °C20 °C
Cefalù, Sicilië23,7 °C24 °C
Cinque Terre, Middellandse Zee22,9 °C18 °C
Isola Bella, Taormina23,7 °C21 °C
La Pelosa, Sardinië24,0 °C26 °C
Mondello, Palermo23,0 °C24 °C
Rimini, Middellandse Zee21,0 °C23 °C
San Vito Lo Capo, Sicilië23,4 °C24 °C
Spiaggia La Cinta, Sardinië23,1 °C23 °C
Tropea, Middellandse Zee22,3 °C23 °C
Villasimius, Sardinië24,0 °C24 °C

Over