Hvar-stad, eiland Hvar, Kroatië

Zeewatertemperatuur vandaag Adriatische Zee

Watertemperatuur – Adriatische Zee: vandaag van 18,8 °C / 66 °F bij Split tot 20,1 °C / 68 °F ter hoogte van Rovinj, het water is warm genoeg om te zwemmen bij alle 7 stranden in onze selectie. Het gemiddelde in oktober is 20,1 °C / 68 °F.

De Adriatische Zee biedt twee contrasterende kusttradities. Langs een groot deel van de Kroatische kust bepalen stenen stadjes, eilanden en kiezel- of rotsstranden de vakantie.Lees meer

nu Hvar Zee 19.6°C / 67.3°FLucht 15°C / 59°F

Laatst bijgewerkt ·

Vakantie aan de Adriatische Zee

De Adriatische Zee biedt twee contrasterende kusttradities. Langs een groot deel van de Kroatische kust bepalen stenen stadjes, eilanden en kiezel- of rotsstranden de vakantie. De noordelijke Adriatische kust van Italië heeft lange zandstranden, strandclubs en boulevards. Geen van beide beschrijvingen past bij elk strand, maar het onderscheid helpt bij het kiezen tussen een gezinsresort en een kleinere uitvalsbasis aan de kust.

Zand, kiezels en het zomerseizoen

Rimini is een goed voorbeeld van de Italiaanse badplaatsstijl, met voorzieningen dicht bij het zand. Rovinj combineert een Istrische oude stad met zwemplekken in de buurt. Kijk voor kleine kinderen naar de daadwerkelijke toegang tot het water en beschikbare schaduw, in plaats van alleen op de foto af te gaan.

De zomer is het belangrijkste zwemseizoen. Een vergelijking van de Adriatische zeewatertemperaturen per maand helpt je kiezen tussen een vroege strandvakantie en een verblijf in de nazomer, maar de omstandigheden in een noordelijke badplaats en op een zuidelijk eiland hoeven niet gelijk te zijn. Lente en herfst passen ook bij kustwandelingen en het verkennen van steden wanneer zwemmen maar een deel van het plan is.

Geografisch overzicht

Adriatische Zee

ItaliëKroatië
Ligging
Zuid-Europa
Onderdeel van
Middellandse Zee
Kustlanden
Italië, Slovenië, Kroatië, Bosnië en Herzegovina, Montenegro, Albanië
Oppervlakte
≈ 138.600 km²
Max. diepte
≈ 1.230 m

Ligging op de kaart. De afmetingen zijn bij benadering en hangen af van de afbakening van het gebied. Gegevensbron · Kaart: Natural Earth

Zeetemperatuur per maand (°C)

In oktober is de zee het warmst bij Sveti Stefan (20,8 °C) en het koelst bij Rimini (19,5 °C).

Zeetemperatuur per maand (°C)
Strandjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Dubrovnik14,413,713,915,018,122,625,125,523,720,518,415,7
Hvar14,513,313,414,617,922,424,925,123,420,618,716,1
Pula12,311,311,613,317,122,525,625,723,419,917,314,2
Rimini9,48,610,713,417,823,226,226,623,719,515,611,4
Rovinj11,910,811,213,117,222,725,725,723,419,817,213,9
Split13,612,312,413,917,421,924,524,522,619,817,815,0
Sveti Stefan14,213,313,815,218,923,325,225,424,020,818,915,6

Gemiddelde zeetemperatuur bij elk strand per maand over de periode 2021–2025 (Copernicus ERA5). Geen voorspelling.

Adriatische Zee – Zeewatertemperatuur vandaag

Actuele schattingen voor de geselecteerde stranden, geen gemiddelde voor de hele zee. Zee: NASA MUR met uurlijkse aanpassing; lucht: Apple Weather. Het bijwerktijdstip betreft deze pagina, geen meting in het water.

Laatst bijgewerkt:

Adriatische Zee – Zeewatertemperatuur vandaag
Alle strandenZee (°C)Lucht (°C)
Dubrovnik, Kroatië · Middellandse Zee19,5 °C10 °C
Hvar, Kroatië · Middellandse Zee19,6 °C15 °C
Pula, Kroatië · Middellandse Zee19,7 °C14 °C
Rimini, Italië · Middellandse Zee19,5 °C11 °C
Rovinj, Kroatië · Middellandse Zee20,1 °C14 °C
Split, Kroatië · Middellandse Zee18,8 °C12 °C
Sveti Stefan, Montenegro · Middellandse Zee20,0 °C11 °C

Over