Taganana, Tenerife, Canarische Eilanden, Spanje

Zeewatertemperatuur vandaag Atlantische Oceaan

Watertemperatuur – Atlantische Oceaan: vandaag van 7,6 °C / 46 °F bij Reynisfjara tot 27,6 °C / 82 °F ter hoogte van Praia (Santiago), het water is warm genoeg om te zwemmen bij 8 van de 19 stranden in onze selectie. Het gemiddelde in oktober is 18,6 °C / 65 °F.

De Atlantische Oceaan verandert van karakter tussen de verschillende kusten. Noord-Spanje biedt groene heuvels en stadsstranden, Portugal voegt surfplaatsen en lange zandstranden toe en Madeira biedt vulkanische landschappen en baden.Lees meer

nu Tenerife Zee 24.1°C / 75.4°FLucht 23°C / 73°F

Laatst bijgewerkt ·

Vakantie aan de Atlantische Oceaan

De Atlantische Oceaan verandert van karakter tussen de verschillende kusten. Noord-Spanje biedt groene heuvels en stadsstranden, Portugal voegt surfplaatsen en lange zandstranden toe en Madeira biedt vulkanische landschappen en baden. Verder zuidelijk zorgen de Canarische Eilanden voor een andere eilandomgeving. Deze plaatsen delen een oceaan, niet één strandseizoen.

Kies eerst de kust, dan de temperatuur

San Sebastián combineert een baai met Baskisch eten en stadsleven. Madeira past bij een andere reis, met zwemmen in de oceaan naast wandelingen en berguitzichten. Open stranden, beschutte baaien en beheerde zwemlocaties verdienen elk een afzonderlijke vergelijking.

Een kaart van de watertemperatuur van de Atlantische Oceaan is nuttiger dan één gemiddelde voor de hele oceaan. Breedtegraad, stromingen en plaatselijke omstandigheden kunnen het water heel anders laten aanvoelen dan de lucht. De zomer is het gebruikelijke vertrekpunt voor strandbezoek langs een groot deel van de Europese vastelandskust; de eilanden vragen om een eigen seizoenscontrole. Kijk voor een zwemvakantie naast de temperatuur ook naar golven en getijden, vooral aan een kust die bekendstaat om surfen.

Geografisch overzicht

Atlantische Oceaan

Noord-AmerikaZuid-AmerikaAfrikaEuropa
Ligging
Amerika, Europa, Afrika
Onderdeel van
Wereldoceaan
Oppervlakte
≈ 85.133.000 km²
Max. diepte
≈ 8.380 m

Ligging op de kaart. De afmetingen zijn bij benadering en hangen af van de afbakening van het gebied. Gegevensbron · Kaart: Natural Earth

Zeetemperatuur per maand (°C)

In oktober is de zee het warmst bij Praia (27,5 °C) en het koelst bij Reynisfjara (9,1 °C).

Zeetemperatuur per maand (°C)
Strandjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Algarve16,515,915,616,617,218,719,019,719,019,718,617,2
Amadores Beach19,819,319,119,720,421,321,822,723,222,922,020,6
Biarritz13,112,712,813,916,320,322,222,921,419,016,614,5
Boulders Beach17,617,916,715,215,615,314,614,514,915,516,517,8
Cádiz16,015,716,017,319,121,422,823,321,820,818,816,8
Durdle Door9,88,98,910,011,914,416,617,917,916,414,111,4
Gijón13,613,013,013,515,217,820,021,020,018,316,114,5
Kaapstad15,314,914,713,614,214,914,514,314,014,014,415,0
Kynance Cove10,810,210,110,812,815,116,717,216,614,813,412,0
Madeira19,418,818,418,919,921,122,523,323,623,222,020,5
Mont-Saint-Michel8,27,98,911,014,117,219,320,018,916,112,99,7
Morro Jable19,719,019,019,720,421,321,822,723,122,922,220,9
Nazaré14,714,314,315,416,217,217,417,718,017,616,915,4
Praia24,023,022,823,323,524,025,226,927,627,526,725,1
Praia do Tamariz15,014,714,615,516,017,117,117,317,917,717,215,8
Reynisfjara7,57,47,47,78,59,511,211,710,89,18,48,0
San Sebastián13,112,712,813,816,220,222,222,921,419,016,614,5
Scheveningen6,86,17,19,112,516,218,619,718,815,612,18,5
Tenerife19,518,918,819,219,820,821,422,323,022,721,920,6

Gemiddelde zeetemperatuur bij elk strand per maand over de periode 2021–2025 (Copernicus ERA5). Geen voorspelling.

Atlantische Oceaan – Zeewatertemperatuur vandaag

Actuele schattingen voor de geselecteerde stranden, geen gemiddelde voor de hele zee. Zee: NASA MUR met uurlijkse aanpassing; lucht: Apple Weather. Het bijwerktijdstip betreft deze pagina, geen meting in het water.

Laatst bijgewerkt:

Atlantische Oceaan – Zeewatertemperatuur vandaag
Alle strandenZee (°C)Lucht (°C)
Algarve, Portugal19,2 °C16 °C
Amadores Beach, Spanje · Canarische Eilanden23,9 °C23 °C
Biarritz, Frankrijk · Atlantische kust17,7 °C10 °C
Boulders Beach, Zuid-Afrika · Kaapstad16,9 °C16 °C
Cádiz, Spanje · Atlantische kust20,1 °C17 °C
Durdle Door, Verenigd Koninkrijk · Atlantische kust15,3 °C12 °C
Gijón, Spanje · Atlantische kust17,5 °C10 °C
Kaapstad, Zuid-Afrika · Atlantische Oceaan16,5 °C16 °C
Kynance Cove, Verenigd Koninkrijk · Atlantische kust14,5 °C13 °C
Madeira, Portugal21,9 °C17 °C
Mont-Saint-Michel, Frankrijk · Atlantische kust16,0 °C8 °C
Morro Jable, Spanje · Canarische Eilanden22,9 °C23 °C
Nazaré, Portugal · Atlantische kust16,1 °C13 °C
Praia, Kaapverdië · Santiago27,6 °C25 °C
Praia do Tamariz, Portugal · Estoril17,9 °C14 °C
Reynisfjara, IJsland · Atlantische kust7,6 °C6 °C
San Sebastián, Spanje · Atlantische kust18,1 °C10 °C
Scheveningen, Nederland · Atlantische kust14,1 °C11 °C
Tenerife, Spanje · Canarische Eilanden24,1 °C23 °C

Over