Isola Bella, Taormina, Sicilië, Italië

Zeewatertemperatuur vandaag Middellandse Zee

Watertemperatuur – Middellandse Zee: vandaag van 17,7 °C / 64 °F bij Gibraltar tot 25,7 °C / 78 °F ter hoogte van Tel Aviv, het water is warm genoeg om te zwemmen bij 55 van de 56 stranden in onze selectie. Het gemiddelde in oktober is 22,2 °C / 72 °F.

Aan de Middellandse Zee liggen stranddagen dicht bij oude havensteden, eilanddorpen en maaltijden die tot in de avond duren. De kust verandert van Spaanse zandbadplaatsen naar de rotsbaaien van Kroatië en de eilanden van Griekenland.Lees meer

nu Isola Bella Zee 22.5°C / 72.5°FLucht 12°C / 54°F

Laatst bijgewerkt ·

Vakantie aan de Middellandse Zee

Aan de Middellandse Zee liggen stranddagen dicht bij oude havensteden, eilanddorpen en maaltijden die tot in de avond duren. De kust verandert van Spaanse zandbadplaatsen naar de rotsbaaien van Kroatië en de eilanden van Griekenland. De kust kiezen is belangrijker dan alleen de zee kiezen: een boulevard met cafés en een afgelegen baai bieden heel verschillende vakanties.

Kies de kust en daarna de maand

De Balearen passen bij een mix van stranden en het verkennen van een eiland; Palma op Mallorca voegt een stedelijke uitvalsbasis toe. Verder oostelijk legt Cefalù de straten van een Siciliaanse oude stad naast het strand. Dit zijn vertrekpunten, geen afvinklijst voor één reis.

De zomer is het belangrijkste zwemseizoen, terwijl lente en herfst meer ruimte bieden voor bezienswaardigheden. De watertemperatuur van de Middellandse Zee verschilt per plaats en maand, dus alleen een zonnige weersverwachting zegt niet hoe een duik zal voelen. Vergelijk voor een vakantie in oktober de maandelijkse watertemperaturen van de specifieke kust voordat je boekt.

Geografisch overzicht

Middellandse Zee

EuropaAfrikaAzië
Ligging
Europa, Afrika, Azië
Onderdeel van
Atlantische Oceaan
Oppervlakte
≈ 2.500.000 km²
Max. diepte
≈ 5.110 m

Ligging op de kaart. De afmetingen zijn bij benadering en hangen af van de afbakening van het gebied. Gegevensbron · Kaart: Natural Earth

Zeetemperatuur per maand (°C)

In oktober is de zee het warmst bij Tel Aviv (27,3 °C) en het koelst bij Marbella (18,7 °C).

Zeetemperatuur per maand (°C)
Strandjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Alcúdia15,114,414,816,119,123,426,427,526,323,620,116,7
Alicante14,313,914,315,818,822,926,127,025,422,318,515,8
Antalya17,816,516,217,220,224,227,228,627,324,421,819,4
Athene16,115,215,216,218,623,025,926,625,623,220,918,0
Balos Lagoon17,216,116,016,718,822,725,326,525,323,021,118,7
Barcelona14,213,513,714,817,922,625,927,025,522,618,415,7
Benidorm15,314,815,016,519,423,426,627,426,023,119,516,8
Bodrum18,217,116,717,319,522,925,126,225,122,721,319,6
Cala d'Hort15,514,915,216,619,423,426,727,626,223,520,217,1
Cala Goloritzé14,113,313,414,317,422,025,526,224,521,618,815,9
Cala Sa Forcanera13,913,313,514,617,622,325,326,525,122,017,915,5
Calpe15,314,815,016,519,423,426,627,426,023,119,516,8
Cannes14,513,813,915,017,922,625,526,023,720,918,215,9
Capri15,714,614,615,618,923,727,027,225,222,219,817,3
Carthago15,815,015,316,519,122,926,527,326,223,721,117,8
Cefalù15,114,314,415,618,723,627,227,625,822,920,316,9
Cinque Terre14,413,613,915,318,623,426,326,624,321,318,715,9
Dubrovnik14,413,713,915,018,122,625,125,523,720,518,415,7
Elafonissi17,216,116,016,718,822,725,326,525,323,021,118,7
Gibraltar15,615,215,316,117,018,419,521,019,918,817,416,2
Hvar14,513,313,414,617,922,424,925,123,420,618,716,1
Isola Bella14,113,313,213,915,920,024,525,624,521,818,915,7
Ksamil16,515,515,616,519,223,024,925,924,822,520,617,9
La Pelosa14,614,014,215,218,222,725,526,124,222,019,616,3
Lindos18,417,417,218,020,324,227,528,527,224,622,620,0
Málaga14,514,514,816,017,819,922,524,121,919,616,715,3
Malta16,915,915,716,419,023,526,927,726,924,422,118,7
Marbella14,914,714,915,816,918,419,921,620,218,717,015,6
Menorca15,014,214,415,518,522,926,127,025,923,319,916,8
Monaco13,713,013,014,217,121,624,825,323,120,217,715,2
Mondello15,314,614,815,818,923,827,527,926,223,320,517,0
Mykonos17,216,316,016,518,221,723,924,824,021,519,517,9
Navagio16,816,015,916,519,023,226,127,025,623,020,818,0
Nerja14,614,614,916,117,920,323,024,522,319,916,915,5
Nissi Beach18,517,517,618,621,224,727,929,128,326,023,620,6
Oludeniz19,218,017,518,220,524,227,728,727,625,123,020,7
Palma14,914,414,816,119,123,426,627,526,223,419,816,5
Plage de Palombaggia14,313,713,814,717,522,125,326,023,921,318,815,8
Porto Katsiki16,515,615,516,319,023,325,926,625,222,620,617,8
Porto Timoni16,515,515,616,519,223,024,925,924,822,520,617,9
Pula12,311,311,613,317,122,525,625,723,419,917,314,2
Rimini9,48,610,713,417,823,226,226,623,719,515,611,4
Rovinj11,910,811,213,117,222,725,725,723,419,817,213,9
Saint-Tropez14,814,114,115,118,022,625,426,023,821,018,416,1
San Vito Lo Capo15,615,015,115,918,723,326,827,526,023,120,517,0
Santorini17,716,916,617,219,222,824,525,724,922,520,718,7
Ses Illetes15,514,915,216,619,423,426,727,626,223,520,217,1
Spiaggia La Cinta14,213,713,914,717,621,925,326,224,321,518,915,9
Split13,612,312,413,917,421,924,524,522,619,817,815,0
Sveti Stefan14,213,313,815,218,923,325,225,424,020,818,915,6
Tarragona14,313,714,015,118,623,426,227,225,622,818,815,9
Tel Aviv20,218,818,619,922,626,129,030,029,327,325,022,4
Tropea15,214,214,215,218,223,326,627,225,222,219,917,0
Valencia14,814,214,415,819,023,526,527,526,023,019,216,4
Villasimius15,414,714,815,618,522,826,127,225,723,120,217,1
Villefranche-sur-Mer13,713,013,014,217,121,624,825,323,120,217,715,2

Gemiddelde zeetemperatuur bij elk strand per maand over de periode 2021–2025 (Copernicus ERA5). Geen voorspelling.

Middellandse Zee – Zeewatertemperatuur vandaag

Actuele schattingen voor de geselecteerde stranden, geen gemiddelde voor de hele zee. Zee: NASA MUR met uurlijkse aanpassing; lucht: Apple Weather. Het bijwerktijdstip betreft deze pagina, geen meting in het water.

Laatst bijgewerkt:

Middellandse Zee – Zeewatertemperatuur vandaag
Alle strandenZee (°C)Lucht (°C)
Alcúdia, Spanje · Mallorca22,2 °C18 °C
Alicante, Spanje · Middellandse Zee22,9 °C16 °C
Antalya, Turkije · Middellandse Zee22,8 °C13 °C
Athene, Griekenland · Attica21,1 °C14 °C
Balos Lagoon, Griekenland · Kreta21,7 °C19 °C
Barcelona, Spanje · Middellandse Zee21,4 °C16 °C
Benidorm, Spanje · Middellandse Zee22,6 °C18 °C
Bodrum, Turkije · Middellandse Zee21,9 °C15 °C
Cala d'Hort, Spanje · Ibiza22,0 °C21 °C
Cala Goloritzé, Italië · Sardinië22,3 °C16 °C
Cala Sa Forcanera, Spanje · Blanes21,0 °C12 °C
Calpe, Spanje · Middellandse Zee22,4 °C19 °C
Cannes, Frankrijk · Middellandse Zee20,8 °C14 °C
Capri, Italië · Middellandse Zee20,9 °C15 °C
Carthago, Tunesië · Tunis22,5 °C16 °C
Cefalù, Italië · Sicilië21,8 °C13 °C
Cinque Terre, Italië · Middellandse Zee21,4 °C10 °C
Dubrovnik, Kroatië · Middellandse Zee19,5 °C11 °C
Elafonissi, Griekenland · Kreta21,9 °C17 °C
Gibraltar, Gibraltar · Middellandse Zee17,7 °C18 °C
Hvar, Kroatië · Middellandse Zee19,5 °C15 °C
Isola Bella, Italië · Taormina22,5 °C12 °C
Ksamil, Albanië · Middellandse Zee21,5 °C15 °C
La Pelosa, Italië · Sardinië21,2 °C19 °C
Lindos, Griekenland · Rhodos22,5 °C15 °C
Málaga, Spanje · Middellandse Zee19,9 °C16 °C
Malta, Malta · Middellandse Zee22,3 °C16 °C
Marbella, Spanje · Middellandse Zee18,8 °C17 °C
Menorca, Spanje · Middellandse Zee22,8 °C16 °C
Monaco, Monaco · Middellandse Zee20,9 °C13 °C
Mondello, Italië · Palermo21,9 °C13 °C
Mykonos, Griekenland19,9 °C18 °C
Navagio, Griekenland · Zakynthos21,7 °C18 °C
Nerja, Spanje · Middellandse Zee20,6 °C18 °C
Nissi Beach, Cyprus · Ayia Napa24,1 °C16 °C
Oludeniz, Turkije · Middellandse Zee22,7 °C13 °C
Palma, Spanje · Mallorca22,7 °C16 °C
Plage de Palombaggia, Frankrijk · Corsica21,2 °C15 °C
Porto Katsiki, Griekenland · Lefkada21,9 °C18 °C
Porto Timoni, Griekenland · Corfu20,6 °C18 °C
Pula, Kroatië · Middellandse Zee19,7 °C13 °C
Rimini, Italië · Middellandse Zee18,6 °C14 °C
Rovinj, Kroatië · Middellandse Zee19,8 °C12 °C
Saint-Tropez, Frankrijk · Middellandse Zee20,6 °C15 °C
San Vito Lo Capo, Italië · Sicilië21,8 °C17 °C
Santorini, Griekenland21,0 °C19 °C
Ses Illetes, Spanje · Formentera22,4 °C21 °C
Spiaggia La Cinta, Italië · Sardinië21,6 °C16 °C
Split, Kroatië · Middellandse Zee18,8 °C12 °C
Sveti Stefan, Montenegro · Middellandse Zee20,0 °C13 °C
Tarragona, Spanje · Middellandse Zee21,8 °C17 °C
Tel Aviv, Israël · Middellandse Zee25,7 °C20 °C
Tropea, Italië · Middellandse Zee21,5 °C16 °C
Valencia, Spanje · Middellandse Zee22,1 °C17 °C
Villasimius, Italië · Sardinië22,2 °C15 °C
Villefranche-sur-Mer, Frankrijk · Middellandse Zee20,9 °C14 °C

Over