Plaża Mondello, Palermo, Sycylia, Włochy

Temperatura morza dziś Włochy

Włochy wplatają nadmorskie przyjemności w codzienne życie: espresso przed plażą, długi obiad z owocami morza i wieczorny spacer po starym mieście. Rzymskie ruiny, rybackie porty i wyspiarskie krajobrazy sprawiają, że wakacje oferują tu więcej niż leżak.Czytaj więcej

teraz Mondello Morze 23.0°C / 73.4°FPowietrze 24°C / 76°F

Ostatnia aktualizacja ·

Wakacje nad morzem we Włoszech

Włochy wplatają nadmorskie przyjemności w codzienne życie: espresso przed plażą, długi obiad z owocami morza i wieczorny spacer po starym mieście. Rzymskie ruiny, rybackie porty i wyspiarskie krajobrazy sprawiają, że wakacje oferują tu więcej niż leżak. Od piaszczystych kurortów Adriatyku po zatoczki Sardynii i tętniące życiem miasta Sycylii, włoskie plażowanie ma wiele twarzy.

Które wybrzeże wybrać

Północny Adriatyk odpowiada osobom szukającym szerokich plaż i wielu usług w zasięgu ręki. Rimini łączy tę nadmorską tradycję z zabytkowym centrum. Apulia pokazuje inne oblicze Adriatyku, z bielonymi miasteczkami i wybrzeżem ciągnącym się wokół obcasa włoskiego buta aż do Morza Jońskiego.

Sardynia to dobry punkt wyjścia do wakacji skupionych na plażach, z jasnym piaskiem, granitowymi przylądkami i przejrzystymi płyciznami w wielu zatokach. Sycylia dodaje targi, starożytne zabytki i wulkaniczne krajobrazy. Pobyt w Cefalù daje stare miasto tuż przy piaszczystej plaży; Taormina oferuje inne otoczenie ponad wybrzeżem jońskim. Na kalabryjskim lądzie wakacjom w Tropei towarzyszą widoki na Santa Maria dell’Isola, sanktuarium na skalistym cyplu nad morzem. Dalej na północ Wybrzeże Amalfitańskie i Capri nagradzają podróżnych szukających efektownych krajobrazów, rejsów i tarasów nad wodą.

Kuchnia i letni sezon

Zostaw miejsce na regionalne smaki: sycylijskie jedzenie uliczne, apulijskie makarony i owoce morza nad Adriatykiem nadają każdemu przystankowi własny charakter. Lato to główny sezon plażowy, a późna wiosna i początek jesieni sprzyjają wyjazdom z większą ilością spacerów i zwiedzania. Jeśli najważniejsze jest pływanie, porównaj miejscowe temperatury wody przed wyborem miesiąca na początku lub końcu sezonu.

Przed podróżą

Waluta
Euro · EUR
Język
Włoski
Gniazdka
Włoskie / europejskie

Typ C/F/L. Grubsze europejskie bolce mogą nie pasować do włoskiego gniazdka; może być potrzebny adapter.

Warto wiedzieć

Na rachunku często pojawia się coperto, opłata za nakrycie naliczana od osoby; jej wysokość znajdziesz w menu. To nie jest napiwek.

Temperatura morza według miesięcy (°C)

W październiku najcieplejsza woda w morzu: Mondello (23,3 °C), a najchłodniejsza: Rimini (19,5 °C).

Temperatura morza według miesięcy (°C)
Plażastylutmarkwimajczelipsiewrzpaźlisgru
Cala Goloritzé14,113,313,414,317,422,025,526,224,521,618,815,9
Capri15,714,614,615,618,923,727,027,225,222,219,817,3
Cefalù15,114,314,415,618,723,627,227,625,822,920,316,9
Cinque Terre14,413,613,915,318,623,426,326,624,321,318,715,9
Isola Bella14,113,313,213,915,920,024,525,624,521,818,915,7
La Pelosa14,614,014,215,218,222,725,526,124,222,019,616,3
Mondello15,314,614,815,818,923,827,527,926,223,320,517,0
Rimini9,48,610,713,417,823,226,226,623,719,515,611,4
San Vito Lo Capo15,615,015,115,918,723,326,827,526,023,120,517,0
Spiaggia La Cinta14,213,713,914,717,621,925,326,224,321,518,915,9
Tropea15,214,214,215,218,223,326,627,225,222,219,917,0
Villasimius15,414,714,815,618,522,826,127,225,723,120,217,1

Średnia temperatura morza przy każdej plaży w poszczególnych miesiącach w latach 2021–2025 (Copernicus ERA5). To nie jest prognoza.

Włochy – Temperatura morza dziś

Aktualne szacunki dla wybranych plaż, nie średnia dla całego kraju. Morze: NASA MUR z korektą godzinową; powietrze: Apple Weather. Czas aktualizacji dotyczy tej strony, a nie pomiaru bezpośrednio w wodzie.

Ostatnia aktualizacja:

Włochy – Temperatura morza dziś
Wszystkie plażeMorze (°C)Powietrze (°C)
Cala Goloritzé, Sardynia24,0 °C21 °C
Capri, Morze Śródziemne21,6 °C20 °C
Cefalù, Sycylia23,7 °C24 °C
Cinque Terre, Morze Śródziemne22,9 °C18 °C
Isola Bella, Taormina23,7 °C21 °C
La Pelosa, Sardynia24,0 °C26 °C
Mondello, Palermo23,0 °C24 °C
Rimini, Morze Śródziemne21,0 °C23 °C
San Vito Lo Capo, Sycylia23,4 °C24 °C
Spiaggia La Cinta, Sardynia23,1 °C23 °C
Tropea, Morze Śródziemne22,3 °C23 °C
Villasimius, Sardynia24,0 °C24 °C

O nas