Molo Manhattan Beach, Los Angeles, Kalifornia, USA

Temperatura morza dziś USA

Wakacje nad morzem w USA mogą oznaczać ulice Miami w stylu art déco, samochodową podróż po Kalifornii albo hawajskie krajobrazy wyrastające nad Pacyfikiem. Odległości są duże, a wybrzeża mają wyraźną tożsamość.Czytaj więcej

teraz Manhattan Beach Morze 22.2°C / 72.0°FPowietrze 18°C / 65°F

Ostatnia aktualizacja ·

Wakacje nad morzem w USA

Wakacje nad morzem w USA mogą oznaczać ulice Miami w stylu art déco, samochodową podróż po Kalifornii albo hawajskie krajobrazy wyrastające nad Pacyfikiem. Odległości są duże, a wybrzeża mają wyraźną tożsamość. Wybór regionu nadaje podróży kierunek, niezależnie od tego, czy chcesz miejskiego życia przy piasku, rodzinnej nadmorskiej bazy, czy pobytu na wyspie z czasem na świeżym powietrzu.

Floryda, Kalifornia czy Hawaje?

Floryda oferuje kilka wersji nadmorskich wakacji. Miami Beach łączy ocean z restauracjami i życiem nocnym, a Clearwater Beach słynie z szerokiego piaszczystego brzegu po zachodniej stronie stanu. Key West ma własną atmosferę wyspiarskiego miasteczka i jest innym przystankiem niż typowy kurort plażowy.

Wakacje na kalifornijskich plażach często wpisują się w podróż samochodem łączącą Los Angeles lub San Diego z nadmorskimi miastami. Pacyfik potrafi być zaskakująco chłodny nawet w słoneczny dzień, więc wybrzeże docenią również osoby zainteresowane surfingiem, spacerami i krajobrazami. Hawaje oferują inne otoczenie: wulkaniczne widoki, wyspiarską kulturę i plaże. Waikiki umieszcza znaną plażę obok miejskich wygód Honolulu.

Termin podróży

Nie ma jednego najlepszego miesiąca dla wszystkich amerykańskich plaż. Subtropikalny klimat Florydy, pacyficzne wody Kalifornii i wyspiarskie warunki Hawajów wymagają oddzielnego planowania. Najpierw wybierz rodzaj wypoczynku, a potem porównaj lokalny sezon. Zostaw część dni bez długiego prowadzenia samochodu: śniadanie na promenadzie, posiłek w lokalnej dzielnicy czy nadmorski spacer mogą być równie ważną częścią wakacji jak słynne atrakcje.

Przed podróżą

Waluta
Dolar amerykański · USD
Język
Angielski
Gniazdka
Amerykańskie

Hiszpański jest również powszechnie używany.

Płaskie bolce · typ A/B

Warto wiedzieć

W restauracjach z obsługą kelnerską zwyczajowo zostawia się 15–20% napiwku; przed jego dodaniem sprawdź, czy rachunek zawiera już opłatę za obsługę.

Temperatura morza według miesięcy (°C)

W październiku najcieplejsza woda w morzu: Key West (28,6 °C), a najchłodniejsza: Anchorage (7,5 °C).

Temperatura morza według miesięcy (°C)
Plażastylutmarkwimajczelipsiewrzpaźlisgru
Anchorage2,31,81,61,86,311,514,214,612,07,52,92,0
Cannon Beach9,68,89,010,011,813,013,514,413,712,811,710,4
Clearwater Beach16,618,421,524,027,429,430,630,829,525,722,019,1
Key West23,323,724,926,028,229,430,430,830,528,626,524,8
Manhattan Beach14,614,213,914,616,318,019,520,420,318,816,815,8
McWay Cove12,011,510,810,310,311,011,412,613,913,712,913,0
Miami Beach24,124,325,126,027,829,130,230,630,128,526,825,5
Na Pali Coast24,524,124,024,224,925,525,826,426,726,625,925,0
Nowy Jork6,95,06,18,713,318,623,123,121,718,214,29,8
Waikiki25,124,724,624,825,225,926,326,726,926,926,225,5

Średnia temperatura morza przy każdej plaży w poszczególnych miesiącach w latach 2021–2025 (Copernicus ERA5). To nie jest prognoza.

USA – Temperatura morza dziś

Aktualne szacunki dla wybranych plaż, nie średnia dla całego kraju. Morze: NASA MUR z korektą godzinową; powietrze: Apple Weather. Czas aktualizacji dotyczy tej strony, a nie pomiaru bezpośrednio w wodzie.

Ostatnia aktualizacja:

USA – Temperatura morza dziś
Wszystkie plażeMorze (°C)Powietrze (°C)
Anchorage, Zatoka Alaski7,3 °C1 °C
Cannon Beach, Oregon13,4 °C10 °C
Clearwater Beach, Florida25,9 °C16 °C
Key West, Florida Keys29,0 °C26 °C
Manhattan Beach, Los Angeles22,2 °C18 °C
McWay Cove, Big Sur18,8 °C12 °C
Miami Beach, Florida29,0 °C25 °C
Na Pali Coast, Kauai26,8 °C23 °C
Nowy Jork, Atlantyk16,6 °C9 °C
Waikiki, Oahu26,6 °C24 °C

O nas