Isola Bella, Taormina, Sycylia, Włochy

Temperatura morza dziś Morze Śródziemne

Temperatura wody – Morze Śródziemne: dziś od 18,1 °C / 65 °F (Gibraltar) do 26,4 °C / 80 °F (Tel Awiw), woda nadaje się do kąpieli na wszystkich 56 wybranych plażach. Zwykła średnia w październiku wynosi 22,2 °C / 72 °F.

Morze Śródziemne zbliża plażowe dni do starych miast portowych, wyspiarskich wiosek i posiłków przeciągających się do wieczora. Jego wybrzeże zmienia się od piaszczystych hiszpańskich kurortów po skaliste zatoki Chorwacji i wyspy Grecji.Czytaj więcej

teraz Isola Bella Morze 22.2°C / 72.0°FPowietrze 12°C / 54°F

Ostatnia aktualizacja ·

Wakacje nad Morzem Śródziemnym

Morze Śródziemne zbliża plażowe dni do starych miast portowych, wyspiarskich wiosek i posiłków przeciągających się do wieczora. Jego wybrzeże zmienia się od piaszczystych hiszpańskich kurortów po skaliste zatoki Chorwacji i wyspy Grecji. Wybór brzegu znaczy więcej niż wybór samego morza: promenada z kawiarniami i odosobniona zatoczka oferują bardzo różne wakacje.

Najpierw wybrzeże, potem miesiąc

Baleary pasują do łączenia plaż z odkrywaniem wysp; Palma na Majorce dodaje miejską bazę. Dalej na wschód Cefalù umieszcza sycylijskie uliczki starego miasta obok plaży. To punkty wyjścia, nie lista do odhaczenia podczas jednej podróży.

Lato to główny sezon kąpielowy, a wiosna i jesień zostawiają więcej przestrzeni na zwiedzanie. Temperatura wody w Morzu Śródziemnym różni się zależnie od miejsca i miesiąca, więc sama słoneczna prognoza nie mówi, jak odczujesz kąpiel. Przed rezerwacją październikowych wakacji porównaj miesięczne temperatury wody na konkretnym wybrzeżu.

Geografia w skrócie

Morze Śródziemne

EuropaAfrykaAzja
Położenie
Europa, Afryka, Azja
Część
Atlantyk
Powierzchnia
≈ 2 500 000 km²
Maks. głębokość
≈ 5110 m

Mapa położenia. Wymiary są przybliżone i zależą od przyjętych granic obszaru. Źródło danych · Mapa: Natural Earth

Temperatura morza według miesięcy (°C)

W październiku najcieplejsza woda w morzu: Tel Awiw (27,3 °C), a najchłodniejsza: Marbella (18,7 °C).

Temperatura morza według miesięcy (°C)
Plażastylutmarkwimajczelipsiewrzpaźlisgru
Alcúdia15,114,414,816,119,123,426,427,526,323,620,116,7
Alicante14,313,914,315,818,822,926,127,025,422,318,515,8
Antalya17,816,516,217,220,224,227,228,627,324,421,819,4
Ateny16,115,215,216,218,623,025,926,625,623,220,918,0
Balos Lagoon17,216,116,016,718,822,725,326,525,323,021,118,7
Barcelona14,213,513,714,817,922,625,927,025,522,618,415,7
Benidorm15,314,815,016,519,423,426,627,426,023,119,516,8
Bodrum18,217,116,717,319,522,925,126,225,122,721,319,6
Cala d'Hort15,514,915,216,619,423,426,727,626,223,520,217,1
Cala Goloritzé14,113,313,414,317,422,025,526,224,521,618,815,9
Cala Sa Forcanera13,913,313,514,617,622,325,326,525,122,017,915,5
Calpe15,314,815,016,519,423,426,627,426,023,119,516,8
Cannes14,513,813,915,017,922,625,526,023,720,918,215,9
Capri15,714,614,615,618,923,727,027,225,222,219,817,3
Cefalù15,114,314,415,618,723,627,227,625,822,920,316,9
Cinque Terre14,413,613,915,318,623,426,326,624,321,318,715,9
Dubrovnik14,413,713,915,018,122,625,125,523,720,518,415,7
Elafonissi17,216,116,016,718,822,725,326,525,323,021,118,7
Gibraltar15,615,215,316,117,018,419,521,019,918,817,416,2
Hvar14,513,313,414,617,922,424,925,123,420,618,716,1
Isola Bella14,113,313,213,915,920,024,525,624,521,818,915,7
Kartagina15,815,015,316,519,122,926,527,326,223,721,117,8
Ksamil16,515,515,616,519,223,024,925,924,822,520,617,9
La Pelosa14,614,014,215,218,222,725,526,124,222,019,616,3
Lindos18,417,417,218,020,324,227,528,527,224,622,620,0
Málaga14,514,514,816,017,819,922,524,121,919,616,715,3
Malta16,915,915,716,419,023,526,927,726,924,422,118,7
Marbella14,914,714,915,816,918,419,921,620,218,717,015,6
Minorka15,014,214,415,518,522,926,127,025,923,319,916,8
Monako13,713,013,014,217,121,624,825,323,120,217,715,2
Mondello15,314,614,815,818,923,827,527,926,223,320,517,0
Mykonos17,216,316,016,518,221,723,924,824,021,519,517,9
Navagio16,816,015,916,519,023,226,127,025,623,020,818,0
Nerja14,614,614,916,117,920,323,024,522,319,916,915,5
Nissi Beach18,517,517,618,621,224,727,929,128,326,023,620,6
Oludeniz19,218,017,518,220,524,227,728,727,625,123,020,7
Palma14,914,414,816,119,123,426,627,526,223,419,816,5
Plage de Palombaggia14,313,713,814,717,522,125,326,023,921,318,815,8
Porto Katsiki16,515,615,516,319,023,325,926,625,222,620,617,8
Porto Timoni16,515,515,616,519,223,024,925,924,822,520,617,9
Pula12,311,311,613,317,122,525,625,723,419,917,314,2
Rimini9,48,610,713,417,823,226,226,623,719,515,611,4
Rovinj11,910,811,213,117,222,725,725,723,419,817,213,9
Saint-Tropez14,814,114,115,118,022,625,426,023,821,018,416,1
San Vito Lo Capo15,615,015,115,918,723,326,827,526,023,120,517,0
Santorini17,716,916,617,219,222,824,525,724,922,520,718,7
Ses Illetes15,514,915,216,619,423,426,727,626,223,520,217,1
Spiaggia La Cinta14,213,713,914,717,621,925,326,224,321,518,915,9
Split13,612,312,413,917,421,924,524,522,619,817,815,0
Sveti Stefan14,213,313,815,218,923,325,225,424,020,818,915,6
Tarragona14,313,714,015,118,623,426,227,225,622,818,815,9
Tel Awiw20,218,818,619,922,626,129,030,029,327,325,022,4
Tropea15,214,214,215,218,223,326,627,225,222,219,917,0
Villasimius15,414,714,815,618,522,826,127,225,723,120,217,1
Villefranche-sur-Mer13,713,013,014,217,121,624,825,323,120,217,715,2
Walencja14,814,214,415,819,023,526,527,526,023,019,216,4

Średnia temperatura morza przy każdej plaży w poszczególnych miesiącach w latach 2021–2025 (Copernicus ERA5). To nie jest prognoza.

Morze Śródziemne – Temperatura morza dziś

Aktualne szacunki dla wybranych plaż, nie średnia dla całego morza. Morze: NASA MUR z korektą godzinową; powietrze: Apple Weather. Czas aktualizacji dotyczy tej strony, a nie pomiaru bezpośrednio w wodzie.

Ostatnia aktualizacja:

Morze Śródziemne – Temperatura morza dziś
Wszystkie plażeMorze (°C)Powietrze (°C)
Alcúdia, Hiszpania · Majorka22,6 °C18 °C
Alicante, Hiszpania · Morze Śródziemne22,8 °C18 °C
Antalya, Turcja · Morze Śródziemne24,2 °C17 °C
Ateny, Grecja · Attyka21,0 °C12 °C
Balos Lagoon, Grecja · Kreta21,4 °C17 °C
Barcelona, Hiszpania · Morze Śródziemne21,6 °C17 °C
Benidorm, Hiszpania · Morze Śródziemne22,5 °C19 °C
Bodrum, Turcja · Morze Śródziemne22,3 °C15 °C
Cala d'Hort, Hiszpania · Ibiza21,8 °C21 °C
Cala Goloritzé, Włochy · Sardynia22,4 °C17 °C
Cala Sa Forcanera, Hiszpania · Blanes21,0 °C15 °C
Calpe, Hiszpania · Morze Śródziemne22,2 °C19 °C
Cannes, Francja · Morze Śródziemne20,8 °C15 °C
Capri, Włochy · Morze Śródziemne20,9 °C16 °C
Cefalù, Włochy · Sycylia21,7 °C13 °C
Cinque Terre, Włochy · Morze Śródziemne21,6 °C12 °C
Dubrovnik, Chorwacja · Morze Śródziemne19,5 °C11 °C
Elafonissi, Grecja · Kreta21,5 °C15 °C
Gibraltar, Gibraltar · Morze Śródziemne18,1 °C19 °C
Hvar, Chorwacja · Morze Śródziemne19,6 °C16 °C
Isola Bella, Włochy · Taormina22,2 °C12 °C
Kartagina, Tunezja · Tunis22,5 °C18 °C
Ksamil, Albania · Morze Śródziemne21,3 °C14 °C
La Pelosa, Włochy · Sardynia21,3 °C19 °C
Lindos, Grecja · Rodos23,2 °C15 °C
Málaga, Hiszpania · Morze Śródziemne19,9 °C17 °C
Malta, Malta · Morze Śródziemne22,4 °C17 °C
Marbella, Hiszpania · Morze Śródziemne19,1 °C18 °C
Minorka, Hiszpania · Morze Śródziemne23,0 °C18 °C
Monako, Monako · Morze Śródziemne21,2 °C14 °C
Mondello, Włochy · Palermo21,8 °C15 °C
Mykonos, Grecja20,1 °C17 °C
Navagio, Grecja · Zakintos21,8 °C18 °C
Nerja, Hiszpania · Morze Śródziemne20,6 °C19 °C
Nissi Beach, Cypr · Ayia Napa24,5 °C19 °C
Oludeniz, Turcja · Morze Śródziemne23,8 °C14 °C
Palma, Hiszpania · Majorka22,9 °C16 °C
Plage de Palombaggia, Francja · Korsyka21,4 °C14 °C
Porto Katsiki, Grecja · Lefkada21,5 °C18 °C
Porto Timoni, Grecja · Korfu21,0 °C18 °C
Pula, Chorwacja · Morze Śródziemne19,7 °C14 °C
Rimini, Włochy · Morze Śródziemne19,5 °C12 °C
Rovinj, Chorwacja · Morze Śródziemne20,1 °C14 °C
Saint-Tropez, Francja · Morze Śródziemne20,4 °C17 °C
San Vito Lo Capo, Włochy · Sycylia21,8 °C18 °C
Santorini, Grecja21,0 °C16 °C
Ses Illetes, Hiszpania · Formentera22,3 °C21 °C
Spiaggia La Cinta, Włochy · Sardynia21,8 °C16 °C
Split, Chorwacja · Morze Śródziemne18,8 °C12 °C
Sveti Stefan, Czarnogóra · Morze Śródziemne20,0 °C12 °C
Tarragona, Hiszpania · Morze Śródziemne21,7 °C16 °C
Tel Awiw, Izrael · Morze Śródziemne26,4 °C21 °C
Tropea, Włochy · Morze Śródziemne21,3 °C16 °C
Villasimius, Włochy · Sardynia22,3 °C16 °C
Villefranche-sur-Mer, Francja · Morze Śródziemne21,0 °C15 °C
Walencja, Hiszpania · Morze Śródziemne22,2 °C17 °C

O nas