Taganana, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania

Temperatura morza dziś Atlantyk

Temperatura wody – Atlantyk: dziś od 7,6 °C / 46 °F (Reynisfjara) do 27,7 °C / 82 °F (Praia, Santiago), woda nadaje się do kąpieli na 10 z 19 wybranych plaż. Zwykła średnia w październiku wynosi 18,6 °C / 65 °F.

Atlantyk zmienia charakter z wybrzeża na wybrzeże. Północna Hiszpania przynosi zielone wzgórza i miejskie plaże, Portugalia dodaje surferskie miasteczka i długie piaszczyste brzegi, a Madera oferuje wulkaniczne krajobrazy i kąpieliska.Czytaj więcej

teraz Teneryfa Morze 23.9°C / 75.0°FPowietrze 23°C / 74°F

Ostatnia aktualizacja ·

Wakacje nad Atlantykiem

Atlantyk zmienia charakter z wybrzeża na wybrzeże. Północna Hiszpania przynosi zielone wzgórza i miejskie plaże, Portugalia dodaje surferskie miasteczka i długie piaszczyste brzegi, a Madera oferuje wulkaniczne krajobrazy i kąpieliska. Dalej na południe Wyspy Kanaryjskie zapewniają inne wyspiarskie otoczenie. Miejsca te dzielą ocean, ale nie jeden sezon plażowy.

Najpierw wybierz wybrzeże, potem temperaturę

San Sebastián łączy zatokę z baskijskim jedzeniem i miejskim życiem. Madera pasuje do innej podróży, z kąpielami w oceanie obok spacerów i górskich widoków. Otwarte plaże, osłonięte zatoki i urządzone kąpieliska należy porównywać oddzielnie.

Mapa temperatury wody w Atlantyku jest bardziej użyteczna niż jedna średnia dla całego oceanu. Szerokość geograficzna, prądy i miejscowe warunki mogą sprawić, że woda będzie odczuwana zupełnie inaczej niż powietrze. Lato to zwykły punkt wyjścia do plażowania na dużej części europejskiego wybrzeża kontynentalnego; wyspy wymagają własnego sprawdzenia sezonu. Przy wakacjach skupionych na pływaniu obok temperatury sprawdzaj fale i pływy, szczególnie na wybrzeżu znanym z surfowania.

Geografia w skrócie

Atlantyk

Ameryka PółnocnaAmeryka PołudniowaAfrykaEuropa
Położenie
Ameryka, Europa, Afryka
Część
Ocean światowy
Powierzchnia
≈ 85 133 000 km²
Maks. głębokość
≈ 8380 m

Mapa położenia. Wymiary są przybliżone i zależą od przyjętych granic obszaru. Źródło danych · Mapa: Natural Earth

Temperatura morza według miesięcy (°C)

W październiku najcieplejsza woda w morzu: Praia (27,5 °C), a najchłodniejsza: Reynisfjara (9,1 °C).

Temperatura morza według miesięcy (°C)
Plażastylutmarkwimajczelipsiewrzpaźlisgru
Algarve16,515,915,616,617,218,719,019,719,019,718,617,2
Amadores Beach19,819,319,119,720,421,321,822,723,222,922,020,6
Biarritz13,112,712,813,916,320,322,222,921,419,016,614,5
Boulders Beach17,617,916,715,215,615,314,614,514,915,516,517,8
Durdle Door9,88,98,910,011,914,416,617,917,916,414,111,4
Gijón13,613,013,013,515,217,820,021,020,018,316,114,5
Kadyks16,015,716,017,319,121,422,823,321,820,818,816,8
Kapsztad15,314,914,713,614,214,914,514,314,014,014,415,0
Kynance Cove10,810,210,110,812,815,116,717,216,614,813,412,0
Madera19,418,818,418,919,921,122,523,323,623,222,020,5
Mont-Saint-Michel8,27,98,911,014,117,219,320,018,916,112,99,7
Morro Jable19,719,019,019,720,421,321,822,723,122,922,220,9
Nazaré14,714,314,315,416,217,217,417,718,017,616,915,4
Praia24,023,022,823,323,524,025,226,927,627,526,725,1
Praia do Tamariz15,014,714,615,516,017,117,117,317,917,717,215,8
Reynisfjara7,57,47,47,78,59,511,211,710,89,18,48,0
San Sebastián13,112,712,813,816,220,222,222,921,419,016,614,5
Scheveningen6,86,17,19,112,516,218,619,718,815,612,18,5
Teneryfa19,518,918,819,219,820,821,422,323,022,721,920,6

Średnia temperatura morza przy każdej plaży w poszczególnych miesiącach w latach 2021–2025 (Copernicus ERA5). To nie jest prognoza.

Atlantyk – Temperatura morza dziś

Aktualne szacunki dla wybranych plaż, nie średnia dla całego morza. Morze: NASA MUR z korektą godzinową; powietrze: Apple Weather. Czas aktualizacji dotyczy tej strony, a nie pomiaru bezpośrednio w wodzie.

Ostatnia aktualizacja:

Atlantyk – Temperatura morza dziś
Wszystkie plażeMorze (°C)Powietrze (°C)
Algarve, Portugalia19,3 °C17 °C
Amadores Beach, Hiszpania · Wyspy Kanaryjskie23,9 °C24 °C
Biarritz, Francja · Wybrzeże Atlantyckie18,0 °C12 °C
Boulders Beach, RPA · Kapsztad16,9 °C17 °C
Durdle Door, Wielka Brytania · Wybrzeże Atlantyckie15,3 °C12 °C
Gijón, Hiszpania · Wybrzeże Atlantyckie17,4 °C13 °C
Kadyks, Hiszpania · Wybrzeże Atlantyckie20,3 °C19 °C
Kapsztad, RPA · Atlantyk16,5 °C18 °C
Kynance Cove, Wielka Brytania · Wybrzeże Atlantyckie14,6 °C14 °C
Madera, Portugalia21,8 °C18 °C
Mont-Saint-Michel, Francja · Wybrzeże Atlantyckie16,0 °C9 °C
Morro Jable, Hiszpania · Wyspy Kanaryjskie23,0 °C23 °C
Nazaré, Portugalia · Wybrzeże Atlantyckie16,3 °C14 °C
Praia, Republika Zielonego Przylądka · Santiago27,7 °C26 °C
Praia do Tamariz, Portugalia · Estoril18,0 °C15 °C
Reynisfjara, Islandia · Wybrzeże Atlantyckie7,6 °C5 °C
San Sebastián, Hiszpania · Wybrzeże Atlantyckie18,2 °C12 °C
Scheveningen, Holandia · Wybrzeże Atlantyckie14,2 °C12 °C
Teneryfa, Hiszpania · Wyspy Kanaryjskie23,9 °C23 °C

O nas