Isola Bella, Taormina, Sicília, Taliansko

Teplota mora dnes Stredozemné more

Teplota vody – Stredozemné more: dnes od 17,9 °C / 64 °F v lokalite Gibraltar po 25,9 °C / 79 °F v destinácii Tel Aviv, na plávanie je teplota vhodná na 55 z 56 pláží nášho výberu. Priemer v októbri je 22,2 °C / 72 °F.

Stredozemné more spája plážové dni so starými prístavmi, ostrovnými dedinami a večerami, pri ktorých sa netreba ponáhľať. Pobrežie sa mení od piesočnatých letovísk Španielska cez skalnaté zátoky Chorvátska až po grécke ostrovy.Čítať viac

teraz Isola Bella More 22.5°C / 72.5°FVzduch 14°C / 57°F

Naposledy aktualizované ·

Dovolenka pri Stredozemnom mori

Stredozemné more spája plážové dni so starými prístavmi, ostrovnými dedinami a večerami, pri ktorých sa netreba ponáhľať. Pobrežie sa mení od piesočnatých letovísk Španielska cez skalnaté zátoky Chorvátska až po grécke ostrovy. Viac než názov mora rozhoduje konkrétne miesto: promenáda s kaviarňami a odľahlá zátoka znamenajú inú dovolenku.

Najprv pobrežie, potom termín

Baleáry umožňujú striedať kúpanie s objavovaním ostrova; Palma na Mallorce pridáva mestské zázemie. Na Sicílii v Cefalù susedí pláž s historickými uličkami.

Hlavnou kúpacou sezónou je leto, jar a jeseň nechávajú viac priestoru na poznávanie. Teplota Stredozemného mora sa však líši podľa oblasti aj mesiaca. Pri októbrovej dovolenke preto porovnajte mesačné teploty vody na konkrétnom pobreží; slnečná predpoveď sama o pocite pri kúpaní veľa nepovie.

Geografický prehľad

Stredozemné more

EurópaAfrikaÁzia
Poloha
Európa, Afrika, Ázia
Súčasť
Atlantik
Rozloha
≈ 2 500 000 km²
Max. hĺbka
≈ 5 110 m

Orientačná mapa. Rozmery sú približné a závisia od vymedzenia oblasti. Zdroj údajov · Mapa: Natural Earth

Teplota mora podľa mesiacov (°C)

V októbri je more najteplejšie: Tel Aviv (27,3 °C), najchladnejšie: Marbella (18,7 °C).

Teplota mora podľa mesiacov (°C)
Plážjanfebmaraprmájjúnjúlaugsepoktnovdec
Alcúdia15,114,414,816,119,123,426,427,526,323,620,116,7
Alicante14,313,914,315,818,822,926,127,025,422,318,515,8
Antalya17,816,516,217,220,224,227,228,627,324,421,819,4
Atény16,115,215,216,218,623,025,926,625,623,220,918,0
Balos Lagoon17,216,116,016,718,822,725,326,525,323,021,118,7
Barcelona14,213,513,714,817,922,625,927,025,522,618,415,7
Benidorm15,314,815,016,519,423,426,627,426,023,119,516,8
Bodrum18,217,116,717,319,522,925,126,225,122,721,319,6
Cala d'Hort15,514,915,216,619,423,426,727,626,223,520,217,1
Cala Goloritzé14,113,313,414,317,422,025,526,224,521,618,815,9
Cala Sa Forcanera13,913,313,514,617,622,325,326,525,122,017,915,5
Calpe15,314,815,016,519,423,426,627,426,023,119,516,8
Cannes14,513,813,915,017,922,625,526,023,720,918,215,9
Capri15,714,614,615,618,923,727,027,225,222,219,817,3
Cefalù15,114,314,415,618,723,627,227,625,822,920,316,9
Cinque Terre14,413,613,915,318,623,426,326,624,321,318,715,9
Dubrovnik14,413,713,915,018,122,625,125,523,720,518,415,7
Elafonissi17,216,116,016,718,822,725,326,525,323,021,118,7
Gibraltar15,615,215,316,117,018,419,521,019,918,817,416,2
Hvar14,513,313,414,617,922,424,925,123,420,618,716,1
Isola Bella14,113,313,213,915,920,024,525,624,521,818,915,7
Kartágo15,815,015,316,519,122,926,527,326,223,721,117,8
Ksamil16,515,515,616,519,223,024,925,924,822,520,617,9
La Pelosa14,614,014,215,218,222,725,526,124,222,019,616,3
Lindos18,417,417,218,020,324,227,528,527,224,622,620,0
Málaga14,514,514,816,017,819,922,524,121,919,616,715,3
Malta16,915,915,716,419,023,526,927,726,924,422,118,7
Marbella14,914,714,915,816,918,419,921,620,218,717,015,6
Menorca15,014,214,415,518,522,926,127,025,923,319,916,8
Monako13,713,013,014,217,121,624,825,323,120,217,715,2
Mondello15,314,614,815,818,923,827,527,926,223,320,517,0
Mykonos17,216,316,016,518,221,723,924,824,021,519,517,9
Navagio16,816,015,916,519,023,226,127,025,623,020,818,0
Nerja14,614,614,916,117,920,323,024,522,319,916,915,5
Nissi Beach18,517,517,618,621,224,727,929,128,326,023,620,6
Oludeniz19,218,017,518,220,524,227,728,727,625,123,020,7
Palma14,914,414,816,119,123,426,627,526,223,419,816,5
Plage de Palombaggia14,313,713,814,717,522,125,326,023,921,318,815,8
Porto Katsiki16,515,615,516,319,023,325,926,625,222,620,617,8
Porto Timoni16,515,515,616,519,223,024,925,924,822,520,617,9
Pula12,311,311,613,317,122,525,625,723,419,917,314,2
Rimini9,48,610,713,417,823,226,226,623,719,515,611,4
Rovinj11,910,811,213,117,222,725,725,723,419,817,213,9
Saint-Tropez14,814,114,115,118,022,625,426,023,821,018,416,1
San Vito Lo Capo15,615,015,115,918,723,326,827,526,023,120,517,0
Santorini17,716,916,617,219,222,824,525,724,922,520,718,7
Ses Illetes15,514,915,216,619,423,426,727,626,223,520,217,1
Spiaggia La Cinta14,213,713,914,717,621,925,326,224,321,518,915,9
Split13,612,312,413,917,421,924,524,522,619,817,815,0
Sveti Stefan14,213,313,815,218,923,325,225,424,020,818,915,6
Tarragona14,313,714,015,118,623,426,227,225,622,818,815,9
Tel Aviv20,218,818,619,922,626,129,030,029,327,325,022,4
Tropea15,214,214,215,218,223,326,627,225,222,219,917,0
Valencia14,814,214,415,819,023,526,527,526,023,019,216,4
Villasimius15,414,714,815,618,522,826,127,225,723,120,217,1
Villefranche-sur-Mer13,713,013,014,217,121,624,825,323,120,217,715,2

Priemerná teplota mora v jednotlivých mesiacoch 2021–2025 (Copernicus ERA5) pri každej pláži. Nejde o predpoveď.

Stredozemné more – Teplota mora dnes

Aktuálne odhady pre vybrané pláže, nie priemer za celé more. More: NASA MUR s hodinovou úpravou; vzduch: Apple Weather. Čas aktualizácie označuje túto stránku, nie meranie priamo vo vode.

Naposledy aktualizované:

Stredozemné more – Teplota mora dnes
Všetky plážeMore (°C)Vzduch (°C)
Alcúdia, Španielsko · Mallorca22,4 °C19 °C
Alicante, Španielsko · Stredomorie23,0 °C19 °C
Antalya, Turecko · Stredomorie22,8 °C15 °C
Atény, Grécko · Atika21,1 °C16 °C
Balos Lagoon, Grécko · Kréta21,7 °C20 °C
Barcelona, Španielsko · Stredomorie21,5 °C17 °C
Benidorm, Španielsko · Stredomorie22,6 °C19 °C
Bodrum, Turecko · Stredomorie21,9 °C17 °C
Cala d'Hort, Španielsko · Ibiza22,1 °C21 °C
Cala Goloritzé, Taliansko · Sardínia22,5 °C17 °C
Cala Sa Forcanera, Španielsko · Blanes21,0 °C15 °C
Calpe, Španielsko · Stredomorie22,4 °C20 °C
Cannes, Francúzsko · Stredomorie21,0 °C16 °C
Capri, Taliansko · Stredomorie21,0 °C17 °C
Cefalù, Taliansko · Sicília21,9 °C15 °C
Cinque Terre, Taliansko · Stredomorie21,5 °C13 °C
Dubrovnik, Chorvátsko · Stredomorie19,7 °C14 °C
Elafonissi, Grécko · Kréta21,9 °C18 °C
Gibraltar, Gibraltár · Stredomorie17,9 °C19 °C
Hvar, Chorvátsko · Stredomorie19,6 °C16 °C
Isola Bella, Taliansko · Taormina22,5 °C14 °C
Kartágo, Tunisko · Tunis22,6 °C19 °C
Ksamil, Albánsko · Stredomorie21,5 °C16 °C
La Pelosa, Taliansko · Sardínia21,3 °C20 °C
Lindos, Grécko · Rodos22,5 °C16 °C
Málaga, Španielsko · Stredomorie19,8 °C19 °C
Malta, Malta · Stredomorie22,4 °C17 °C
Marbella, Španielsko · Stredomorie18,8 °C19 °C
Menorca, Španielsko · Stredomorie22,9 °C17 °C
Monako, Monako · Stredomorie21,2 °C15 °C
Mondello, Taliansko · Palermo22,0 °C16 °C
Mykonos, Grécko19,8 °C18 °C
Navagio, Grécko · Zakynthos21,7 °C19 °C
Nerja, Španielsko · Stredomorie20,6 °C20 °C
Nissi Beach, Cyprus · Ayia Napa24,3 °C18 °C
Oludeniz, Turecko · Stredomorie22,6 °C14 °C
Palma, Španielsko · Mallorca22,8 °C18 °C
Plage de Palombaggia, Francúzsko · Korzika21,3 °C16 °C
Porto Katsiki, Grécko · Lefkada22,0 °C19 °C
Porto Timoni, Grécko · Korfu20,7 °C19 °C
Pula, Chorvátsko · Stredomorie19,9 °C14 °C
Rimini, Taliansko · Stredomorie18,9 °C15 °C
Rovinj, Chorvátsko · Stredomorie20,0 °C14 °C
Saint-Tropez, Francúzsko · Stredomorie20,7 °C17 °C
San Vito Lo Capo, Taliansko · Sicília22,0 °C18 °C
Santorini, Grécko21,0 °C19 °C
Ses Illetes, Španielsko · Formentera22,5 °C22 °C
Spiaggia La Cinta, Taliansko · Sardínia21,7 °C18 °C
Split, Chorvátsko · Stredomorie18,9 °C14 °C
Sveti Stefan, Čierna Hora · Stredomorie20,1 °C14 °C
Tarragona, Španielsko · Stredomorie21,9 °C18 °C
Tel Aviv, Izrael · Stredomorie25,9 °C21 °C
Tropea, Taliansko · Stredomorie21,5 °C17 °C
Valencia, Španielsko · Stredomorie22,2 °C19 °C
Villasimius, Taliansko · Sardínia22,4 °C17 °C
Villefranche-sur-Mer, Francúzsko · Stredomorie21,2 °C16 °C

O projekte