Mol Manhattan Beach, Los Angeles, Kalifornija, SAD

Temperatura mora danas SAD

Odmor na plaži u SAD-u može značiti ulice Miamija u stilu art décoa, putovanje automobilom po Kaliforniji ili havajske krajolike nad Pacifikom. Udaljenosti su velike, a obale imaju različite identitete.Pročitajte više

sada Manhattan Beach More 22.2°C / 72.0°FZrak 18°C / 65°F

Posljednje ažuriranje ·

Odmor na moru u SAD-u

Odmor na plaži u SAD-u može značiti ulice Miamija u stilu art décoa, putovanje automobilom po Kaliforniji ili havajske krajolike nad Pacifikom. Udaljenosti su velike, a obale imaju različite identitete. Odabir regije daje putovanju fokus, želite li gradski život uz pijesak, obiteljsku bazu na moru ili otočni boravak s mnogo vremena na otvorenom.

Florida, Kalifornija ili Havaji?

Florida nudi više inačica odmora na obali. Miami Beach spaja ocean s restoranima i noćnim životom, dok je Clearwater Beach poznat po širokoj pješčanoj obali na zapadnoj strani savezne države. Key West ima vlastiti ugođaj otočnog gradića i drukčija je postaja od klasičnog ljetovališta.

Odmor na kalifornijskim plažama često je dio putovanja automobilom koje spaja Los Angeles ili San Diego s obalnim gradićima. Pacifik može biti iznenađujuće hladan čak i za sunčanog dana, pa ova obala privlači i putnike koje zanimaju surfanje, šetnje i krajolici. Havaji nude drukčiji ambijent: vulkanske krajolike, otočnu kulturu i plaže. Waikiki smješta poznatu plažu uz urbanu udobnost Honolulua.

Kada planirati putovanje

Ne postoji jedan najbolji mjesec za sve američke plaže. Suptropska klima Floride, pacifičke vode Kalifornije i otočni uvjeti Havaja traže zasebno planiranje. Najprije odaberite doživljaj, a zatim usporedite lokalnu sezonu. Neke dane ostavite bez dugih vožnji: doručak na šetnici, obrok u kvartovskom lokalu ili obalna šetnja mogu biti jednako važan dio odmora kao poznate znamenitosti.

Prije putovanja

Valuta
Američki dolar · USD
Jezik
Engleski
Utičnice
Američke

Španjolski je također široko rasprostranjen.

Plosnati kontakti · tip A/B

Korisno je znati

U restoranima s posluživanjem za stolom uobičajena je napojnica od 15–20 %; prije dodavanja provjerite sadrži li račun već naknadu za uslugu.

Temperatura mora po mjesecima (°C)

U listopadu more je najtoplije: Key West (28,6 °C), a najhladnije: Anchorage (7,5 °C).

Temperatura mora po mjesecima (°C)
Plažasijveložutrasvilipsrpkolrujlisstupro
Anchorage2,31,81,61,86,311,514,214,612,07,52,92,0
Cannon Beach9,68,89,010,011,813,013,514,413,712,811,710,4
Clearwater Beach16,618,421,524,027,429,430,630,829,525,722,019,1
Key West23,323,724,926,028,229,430,430,830,528,626,524,8
Manhattan Beach14,614,213,914,616,318,019,520,420,318,816,815,8
McWay Cove12,011,510,810,310,311,011,412,613,913,712,913,0
Miami Beach24,124,325,126,027,829,130,230,630,128,526,825,5
Na Pali Coast24,524,124,024,224,925,525,826,426,726,625,925,0
New York6,95,06,18,713,318,623,123,121,718,214,29,8
Waikiki25,124,724,624,825,225,926,326,726,926,926,225,5

Prosječna temperatura mora uz svaku plažu po mjesecima za razdoblje 2021–2025 (Copernicus ERA5). Nije prognoza.

SAD – Temperatura mora danas

Trenutačne procjene za odabrane plaže, ne prosjek za cijelu zemlju. More: NASA MUR sa satnom prilagodbom; zrak: Apple Weather. Vrijeme ažuriranja odnosi se na ovu stranicu, ne na mjerenje u vodi.

Posljednje ažuriranje:

SAD – Temperatura mora danas
Sve plažeMore (°C)Zrak (°C)
Anchorage, Aljaški zaljev7,3 °C1 °C
Cannon Beach, Oregon13,4 °C10 °C
Clearwater Beach, Florida25,9 °C16 °C
Key West, Florida Keys29,0 °C26 °C
Manhattan Beach, Los Angeles22,2 °C18 °C
McWay Cove, Big Sur18,8 °C12 °C
Miami Beach, Florida29,0 °C25 °C
Na Pali Coast, Kauai26,8 °C23 °C
New York, Atlantik16,6 °C9 °C
Waikiki, Oahu26,6 °C24 °C

O nama