Plaža Mondello, Palermo, Sicilija, Italija

Temperatura mora danas Italija

Italija užitke obale pretvara u svakodnevicu: espresso prije plaže, dug ručak s morskim plodovima i večernja šetnja starim gradom. Rimske ruševine, ribarske luke i otočni krajolici daju odmoru nešto više od ležaljke.Pročitajte više

sada Mondello More 23.0°C / 73.4°FZrak 24°C / 76°F

Posljednje ažuriranje ·

Ljetovanje u Italiji

Italija užitke obale pretvara u svakodnevicu: espresso prije plaže, dug ručak s morskim plodovima i večernja šetnja starim gradom. Rimske ruševine, ribarske luke i otočni krajolici daju odmoru nešto više od ležaljke. Od pješčanih ljetovališta na Jadranu do sardinijskih uvala i živih sicilijanskih gradova, talijanske plaže nude mnogo različitih doživljaja.

Koju obalu odabrati

Sjeverni Jadran odgovara putnicima koji žele široke plaže i mnogo sadržaja nadohvat ruke. Rimini tu primorsku tradiciju spaja s povijesnom gradskom jezgrom. Apulija pokazuje drugo lice Jadrana, s bijelim gradićima i obalom koja se oko pete talijanske čizme nastavlja u Jonsko more.

Sardinija je dobar početak za odmor posvećen plažama, sa svijetlim pijeskom, granitnim rtovima i bistrim plićacima u mnogim zaljevima. Sicilija dodaje tržnice, antičke spomenike i vulkanske krajolike. Boravak u Cefalùu smješta vas u stari grad uz pješčanu plažu; Taormina nudi drukčiji položaj iznad jonske obale. Na kalabrijskom kopnu, odmor u Tropei prati pogled na Santa Maria dell’Isola, svetište na stjenovitom rtu iznad mora. Sjevernije, Amalfijska obala i Capri privlače putnike koji vole dojmljive krajolike, izlete brodom i terase nad vodom.

Hrana i ljetna sezona

Ostavite prostora za regionalnu kuhinju: sicilijanska ulična hrana, apulijska tjestenina i morski plodovi na Jadranu daju svakom odredištu poseban okus. Ljeto je glavna sezona plaža, dok su kasno proljeće i rana jesen pogodni za više hodanja i razgledavanja. Ako vam je kupanje najvažnije, usporedite lokalne temperature mora prije nego što odaberete mjesec na početku ili kraju sezone.

Prije putovanja

Valuta
Euro · EUR
Jezik
Talijanski
Utičnice
Talijanske / europske

Tip C/F/L. Deblji europski kontakti možda neće odgovarati talijanskoj utičnici; može biti potreban adapter.

Korisno je znati

Na računu se često pojavljuje coperto, naknada za postavljanje stola po osobi; iznos potražite na jelovniku. To nije napojnica.

Temperatura mora po mjesecima (°C)

U listopadu more je najtoplije: Mondello (23,3 °C), a najhladnije: Rimini (19,5 °C).

Temperatura mora po mjesecima (°C)
Plažasijveložutrasvilipsrpkolrujlisstupro
Cala Goloritzé14,113,313,414,317,422,025,526,224,521,618,815,9
Capri15,714,614,615,618,923,727,027,225,222,219,817,3
Cefalù15,114,314,415,618,723,627,227,625,822,920,316,9
Cinque Terre14,413,613,915,318,623,426,326,624,321,318,715,9
Isola Bella14,113,313,213,915,920,024,525,624,521,818,915,7
La Pelosa14,614,014,215,218,222,725,526,124,222,019,616,3
Mondello15,314,614,815,818,923,827,527,926,223,320,517,0
Rimini9,48,610,713,417,823,226,226,623,719,515,611,4
San Vito Lo Capo15,615,015,115,918,723,326,827,526,023,120,517,0
Spiaggia La Cinta14,213,713,914,717,621,925,326,224,321,518,915,9
Tropea15,214,214,215,218,223,326,627,225,222,219,917,0
Villasimius15,414,714,815,618,522,826,127,225,723,120,217,1

Prosječna temperatura mora uz svaku plažu po mjesecima za razdoblje 2021–2025 (Copernicus ERA5). Nije prognoza.

Italija – Temperatura mora danas

Trenutačne procjene za odabrane plaže, ne prosjek za cijelu zemlju. More: NASA MUR sa satnom prilagodbom; zrak: Apple Weather. Vrijeme ažuriranja odnosi se na ovu stranicu, ne na mjerenje u vodi.

Posljednje ažuriranje:

Italija – Temperatura mora danas
Sve plažeMore (°C)Zrak (°C)
Cala Goloritzé, Sardinija24,0 °C21 °C
Capri, Sredozemlje21,6 °C20 °C
Cefalù, Sicilija23,7 °C24 °C
Cinque Terre, Sredozemlje22,9 °C18 °C
Isola Bella, Taormina23,7 °C21 °C
La Pelosa, Sardinija24,0 °C26 °C
Mondello, Palermo23,0 °C24 °C
Rimini, Sredozemlje21,0 °C23 °C
San Vito Lo Capo, Sicilija23,4 °C24 °C
Spiaggia La Cinta, Sardinija23,1 °C23 °C
Tropea, Sredozemlje22,3 °C23 °C
Villasimius, Sardinija24,0 °C24 °C

O nama