Grad Hvar, otok Hvar, Hrvatska

Temperatura mora danas Jadransko more

Temperatura vode – Jadransko more: danas od 18,9 °C / 66 °F (Split) do 20,2 °C / 68 °F (Rovinj), voda je pogodna za kupanje na svim odabranim plažama (ukupno 7). Uobičajeni prosjek u listopadu iznosi 20,1 °C / 68 °F.

Jadran nudi dvije različite tradicije odmora na moru. Duž velikog dijela hrvatske obale odmor oblikuju kameni gradovi, otoci te šljunčane ili stjenovite plaže.Pročitajte više

sada Hvar More 19.7°C / 67.5°FZrak 16°C / 61°F

Posljednje ažuriranje ·

Odmor na Jadranskom moru

Jadran nudi dvije različite tradicije odmora na moru. Duž velikog dijela hrvatske obale odmor oblikuju kameni gradovi, otoci te šljunčane ili stjenovite plaže. Talijanski sjeverni Jadran ima duge pješčane obale, plažne klubove i šetnice. Nijedan opis ne vrijedi za svaku plažu, ali razlika pomaže pri odabiru između obiteljskog ljetovališta i manjeg obalnog mjesta.

Pijesak, šljunak i ljetna sezona

Rimini dobar je primjer talijanskog ljetovališta, sa sadržajima blizu pijeska. Rovinj spaja istarsku staru jezgru s obližnjim kupalištima. Za malu djecu provjerite stvarni ulaz u vodu i dostupan hlad, umjesto da birate samo prema fotografiji.

Ljeto je glavna sezona kupanja. Usporedba temperature Jadranskog mora po mjesecima pomaže pri izboru između početka sezone i kasnog ljeta, ali uvjeti u sjevernom ljetovalištu i na južnom otoku ne moraju biti isti. Proljeće i jesen pogodni su i za obalne šetnje i istraživanje gradova kada je kupanje samo dio plana.

Zemljopisni pregled

Jadransko more

ItalijaHrvatska
Položaj
Južna Europa
Dio cjeline
Sredozemno more
Obalne države
Italija, Slovenija, Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Albanija
Površina
≈ 138.600 km²
Najveća dubina
≈ 1.230 m

Karta položaja. Mjere su približne i ovise o granicama područja. Izvor podataka · Karta: Natural Earth

Temperatura mora po mjesecima (°C)

U listopadu more je najtoplije: Sveti Stefan (20,8 °C), a najhladnije: Rimini (19,5 °C).

Temperatura mora po mjesecima (°C)
Plažasijveložutrasvilipsrpkolrujlisstupro
Dubrovnik14,413,713,915,018,122,625,125,523,720,518,415,7
Hvar14,513,313,414,617,922,424,925,123,420,618,716,1
Pula12,311,311,613,317,122,525,625,723,419,917,314,2
Rimini9,48,610,713,417,823,226,226,623,719,515,611,4
Rovinj11,910,811,213,117,222,725,725,723,419,817,213,9
Split13,612,312,413,917,421,924,524,522,619,817,815,0
Sveti Stefan14,213,313,815,218,923,325,225,424,020,818,915,6

Prosječna temperatura mora uz svaku plažu po mjesecima za razdoblje 2021–2025 (Copernicus ERA5). Nije prognoza.

Jadransko more – Temperatura mora danas

Trenutačne procjene za odabrane plaže, ne prosjek za cijelo more. More: NASA MUR sa satnom prilagodbom; zrak: Apple Weather. Vrijeme ažuriranja odnosi se na ovu stranicu, ne na mjerenje u vodi.

Posljednje ažuriranje:

Jadransko more – Temperatura mora danas
Sve plažeMore (°C)Zrak (°C)
Dubrovnik, Hrvatska · Sredozemlje19,6 °C12 °C
Hvar, Hrvatska · Sredozemlje19,7 °C16 °C
Pula, Hrvatska · Sredozemlje19,8 °C14 °C
Rimini, Italija · Sredozemlje19,6 °C12 °C
Rovinj, Hrvatska · Sredozemlje20,2 °C14 °C
Split, Hrvatska · Sredozemlje18,9 °C13 °C
Sveti Stefan, Crna Gora · Sredozemlje20,0 °C12 °C

O nama