Isola Bella, Taormina, Sicilija, Italija

Temperatura mora danas Sredozemno more

Temperatura vode – Sredozemno more: danas od 17,8 °C / 64 °F (Gibraltar) do 25,9 °C / 79 °F (Tel Aviv), voda je pogodna za kupanje na 55 od 56 odabranih plaža. Uobičajeni prosjek u listopadu iznosi 22,2 °C / 72 °F.

Sredozemlje približava dane na plaži starim lučkim gradovima, otočnim selima i obrocima koji se protežu u večer. Njegova se obala mijenja od španjolskih pješčanih ljetovališta do stjenovitih hrvatskih uvala i grčkih otoka.Pročitajte više

sada Isola Bella More 22.3°C / 72.1°FZrak 16°C / 60°F

Posljednje ažuriranje ·

Odmor na Sredozemnom moru

Sredozemlje približava dane na plaži starim lučkim gradovima, otočnim selima i obrocima koji se protežu u večer. Njegova se obala mijenja od španjolskih pješčanih ljetovališta do stjenovitih hrvatskih uvala i grčkih otoka. Izbor obale važniji je od samog izbora mora: šetnica s kafićima i osamljena uvala nude vrlo različite odmore.

Najprije odaberite obalu, zatim mjesec

Baleari odgovaraju spoju plaža i istraživanja otoka; Palma na Mallorci dodaje gradsku bazu. Istočnije, Cefalù smješta ulice sicilijanskog starog grada uz plažu. To su polazišta, a ne popis koji treba obići tijekom jednog putovanja.

Ljeto je glavna sezona kupanja, dok proljeće i jesen ostavljaju više prostora za razgledavanje. Temperatura Sredozemnog mora razlikuje se prema mjestu i mjesecu, pa sama sunčana prognoza ne govori kakvo će biti kupanje. Za odmor u listopadu prije rezervacije usporedite mjesečne temperature mora na konkretnoj obali.

Zemljopisni pregled

Sredozemno more

EuropaAfrikaAzija
Položaj
Europa, Afrika, Azija
Dio cjeline
Atlantik
Površina
≈ 2.500.000 km²
Najveća dubina
≈ 5.110 m

Karta položaja. Mjere su približne i ovise o granicama područja. Izvor podataka · Karta: Natural Earth

Temperatura mora po mjesecima (°C)

U listopadu more je najtoplije: Tel Aviv (27,3 °C), a najhladnije: Marbella (18,7 °C).

Temperatura mora po mjesecima (°C)
Plažasijveložutrasvilipsrpkolrujlisstupro
Alcúdia15,114,414,816,119,123,426,427,526,323,620,116,7
Alicante14,313,914,315,818,822,926,127,025,422,318,515,8
Antalya17,816,516,217,220,224,227,228,627,324,421,819,4
Atena16,115,215,216,218,623,025,926,625,623,220,918,0
Balos Lagoon17,216,116,016,718,822,725,326,525,323,021,118,7
Barcelona14,213,513,714,817,922,625,927,025,522,618,415,7
Benidorm15,314,815,016,519,423,426,627,426,023,119,516,8
Bodrum18,217,116,717,319,522,925,126,225,122,721,319,6
Cala d'Hort15,514,915,216,619,423,426,727,626,223,520,217,1
Cala Goloritzé14,113,313,414,317,422,025,526,224,521,618,815,9
Cala Sa Forcanera13,913,313,514,617,622,325,326,525,122,017,915,5
Calpe15,314,815,016,519,423,426,627,426,023,119,516,8
Cannes14,513,813,915,017,922,625,526,023,720,918,215,9
Capri15,714,614,615,618,923,727,027,225,222,219,817,3
Cefalù15,114,314,415,618,723,627,227,625,822,920,316,9
Cinque Terre14,413,613,915,318,623,426,326,624,321,318,715,9
Dubrovnik14,413,713,915,018,122,625,125,523,720,518,415,7
Elafonissi17,216,116,016,718,822,725,326,525,323,021,118,7
Gibraltar15,615,215,316,117,018,419,521,019,918,817,416,2
Hvar14,513,313,414,617,922,424,925,123,420,618,716,1
Isola Bella14,113,313,213,915,920,024,525,624,521,818,915,7
Kartaga15,815,015,316,519,122,926,527,326,223,721,117,8
Ksamil16,515,515,616,519,223,024,925,924,822,520,617,9
La Pelosa14,614,014,215,218,222,725,526,124,222,019,616,3
Lindos18,417,417,218,020,324,227,528,527,224,622,620,0
Málaga14,514,514,816,017,819,922,524,121,919,616,715,3
Malta16,915,915,716,419,023,526,927,726,924,422,118,7
Marbella14,914,714,915,816,918,419,921,620,218,717,015,6
Menorca15,014,214,415,518,522,926,127,025,923,319,916,8
Monako13,713,013,014,217,121,624,825,323,120,217,715,2
Mondello15,314,614,815,818,923,827,527,926,223,320,517,0
Mykonos17,216,316,016,518,221,723,924,824,021,519,517,9
Navagio16,816,015,916,519,023,226,127,025,623,020,818,0
Nerja14,614,614,916,117,920,323,024,522,319,916,915,5
Nissi Beach18,517,517,618,621,224,727,929,128,326,023,620,6
Oludeniz19,218,017,518,220,524,227,728,727,625,123,020,7
Palma14,914,414,816,119,123,426,627,526,223,419,816,5
Plage de Palombaggia14,313,713,814,717,522,125,326,023,921,318,815,8
Porto Katsiki16,515,615,516,319,023,325,926,625,222,620,617,8
Porto Timoni16,515,515,616,519,223,024,925,924,822,520,617,9
Pula12,311,311,613,317,122,525,625,723,419,917,314,2
Rimini9,48,610,713,417,823,226,226,623,719,515,611,4
Rovinj11,910,811,213,117,222,725,725,723,419,817,213,9
Saint-Tropez14,814,114,115,118,022,625,426,023,821,018,416,1
San Vito Lo Capo15,615,015,115,918,723,326,827,526,023,120,517,0
Santorini17,716,916,617,219,222,824,525,724,922,520,718,7
Ses Illetes15,514,915,216,619,423,426,727,626,223,520,217,1
Spiaggia La Cinta14,213,713,914,717,621,925,326,224,321,518,915,9
Split13,612,312,413,917,421,924,524,522,619,817,815,0
Sveti Stefan14,213,313,815,218,923,325,225,424,020,818,915,6
Tarragona14,313,714,015,118,623,426,227,225,622,818,815,9
Tel Aviv20,218,818,619,922,626,129,030,029,327,325,022,4
Tropea15,214,214,215,218,223,326,627,225,222,219,917,0
Valencia14,814,214,415,819,023,526,527,526,023,019,216,4
Villasimius15,414,714,815,618,522,826,127,225,723,120,217,1
Villefranche-sur-Mer13,713,013,014,217,121,624,825,323,120,217,715,2

Prosječna temperatura mora uz svaku plažu po mjesecima za razdoblje 2021–2025 (Copernicus ERA5). Nije prognoza.

Sredozemno more – Temperatura mora danas

Trenutačne procjene za odabrane plaže, ne prosjek za cijelo more. More: NASA MUR sa satnom prilagodbom; zrak: Apple Weather. Vrijeme ažuriranja odnosi se na ovu stranicu, ne na mjerenje u vodi.

Posljednje ažuriranje:

Sredozemno more – Temperatura mora danas
Sve plažeMore (°C)Zrak (°C)
Alcúdia, Španjolska · Mallorca22,4 °C20 °C
Alicante, Španjolska · Sredozemlje23,0 °C22 °C
Antalya, Turska · Sredozemlje22,9 °C16 °C
Atena, Grčka · Atika21,1 °C16 °C
Balos Lagoon, Grčka · Kreta21,7 °C20 °C
Barcelona, Španjolska · Sredozemlje21,5 °C19 °C
Benidorm, Španjolska · Sredozemlje22,6 °C22 °C
Bodrum, Turska · Sredozemlje21,9 °C18 °C
Cala d'Hort, Španjolska · Ibiza22,1 °C22 °C
Cala Goloritzé, Italija · Sardinija22,5 °C18 °C
Cala Sa Forcanera, Španjolska · Blanes21,0 °C17 °C
Calpe, Španjolska · Sredozemlje22,4 °C21 °C
Cannes, Francuska · Sredozemlje21,0 °C18 °C
Capri, Italija · Sredozemlje21,0 °C18 °C
Cefalù, Italija · Sicilija21,9 °C15 °C
Cinque Terre, Italija · Sredozemlje21,5 °C15 °C
Dubrovnik, Hrvatska · Sredozemlje19,6 °C16 °C
Elafonissi, Grčka · Kreta21,9 °C18 °C
Gibraltar, Gibraltar · Sredozemlje17,8 °C20 °C
Hvar, Hrvatska · Sredozemlje19,6 °C18 °C
Isola Bella, Italija · Taormina22,3 °C16 °C
Kartaga, Tunis · Tunis22,5 °C21 °C
Ksamil, Albanija · Sredozemlje21,5 °C18 °C
La Pelosa, Italija · Sardinija21,2 °C20 °C
Lindos, Grčka · Rodos22,5 °C18 °C
Málaga, Španjolska · Sredozemlje19,7 °C21 °C
Malta, Malta · Sredozemlje22,4 °C19 °C
Marbella, Španjolska · Sredozemlje18,9 °C21 °C
Menorca, Španjolska · Sredozemlje22,8 °C19 °C
Monako, Monako · Sredozemlje21,2 °C17 °C
Mondello, Italija · Palermo22,0 °C17 °C
Mykonos, Grčka19,8 °C18 °C
Navagio, Grčka · Zakintos21,7 °C19 °C
Nerja, Španjolska · Sredozemlje20,7 °C21 °C
Nissi Beach, Cipar · Ayia Napa24,3 °C19 °C
Oludeniz, Turska · Sredozemlje22,6 °C15 °C
Palma, Španjolska · Mallorca22,8 °C21 °C
Plage de Palombaggia, Francuska · Korzika21,3 °C18 °C
Porto Katsiki, Grčka · Lefkada22,0 °C19 °C
Porto Timoni, Grčka · Krf20,7 °C19 °C
Pula, Hrvatska · Sredozemlje19,9 °C16 °C
Rimini, Italija · Sredozemlje18,9 °C16 °C
Rovinj, Hrvatska · Sredozemlje20,0 °C16 °C
Saint-Tropez, Francuska · Sredozemlje20,8 °C18 °C
San Vito Lo Capo, Italija · Sicilija22,0 °C19 °C
Santorini, Grčka21,0 °C19 °C
Ses Illetes, Španjolska · Formentera22,5 °C22 °C
Spiaggia La Cinta, Italija · Sardinija21,7 °C18 °C
Split, Hrvatska · Sredozemlje18,9 °C15 °C
Sveti Stefan, Crna Gora · Sredozemlje20,1 °C15 °C
Tarragona, Španjolska · Sredozemlje21,9 °C20 °C
Tel Aviv, Izrael · Sredozemlje25,9 °C23 °C
Tropea, Italija · Sredozemlje21,4 °C18 °C
Valencia, Španjolska · Sredozemlje22,2 °C22 °C
Villasimius, Italija · Sardinija22,4 °C19 °C
Villefranche-sur-Mer, Francuska · Sredozemlje21,2 °C18 °C

O nama