Taganana, Tenerife, Kanarski otoci, Španjolska

Temperatura mora danas Atlantik

Temperatura mora – Atlantik: danas od 7,6 °C / 46 °F (Reynisfjara) do 27,6 °C / 82 °F (Praia, Santiago), voda je pogodna za kupanje na 8 od 19 odabranih plaža. Uobičajeni prosjek u listopadu iznosi 18,6 °C / 65 °F.

Atlantik mijenja karakter od obale do obale. Sjeverna Španjolska donosi zelene brežuljke i gradske plaže, Portugal dodaje surferske gradove i duge pješčane obale, a Madeira vulkanske krajolike i kupališta.Pročitajte više

sada Tenerife More 24.1°C / 75.4°FZrak 23°C / 73°F

Posljednje ažuriranje ·

Odmor na Atlantskom oceanu

Atlantik mijenja karakter od obale do obale. Sjeverna Španjolska donosi zelene brežuljke i gradske plaže, Portugal dodaje surferske gradove i duge pješčane obale, a Madeira vulkanske krajolike i kupališta. Južnije Kanarski otoci pružaju još jedan otočni ambijent. Ta mjesta dijele ocean, ali ne i istu sezonu plaža.

Odaberite obalu prije temperature

San Sebastián spaja zaljev s baskijskom hranom i gradskim životom. Madeira odgovara drukčijem putovanju, s kupanjem u oceanu uz šetnje i poglede na planine. Otvorene plaže, zaštićene uvale i uređena kupališta treba uspoređivati zasebno.

Karta temperature vode Atlantskog oceana korisnija je od jednog prosjeka za cijeli ocean. Geografska širina, struje i lokalni uvjeti mogu učiniti vodu osjetno drukčijom od zraka. Ljeto je uobičajeno polazište za plaže na velikom dijelu europske kopnene obale; otoci traže vlastitu provjeru sezone. Za odmor s plivanjem pratite valove, plimu i oseku uz temperaturu, osobito na obali poznatoj po surfanju.

Zemljopisni pregled

Atlantik

Sjevernoamerički kontinentJužna AmerikaAfrikaEuropa
Položaj
Amerike, Europa, Afrika
Dio cjeline
Svjetski ocean
Površina
≈ 85.133.000 km²
Najveća dubina
≈ 8.380 m

Karta položaja. Mjere su približne i ovise o granicama područja. Izvor podataka · Karta: Natural Earth

Temperatura mora po mjesecima (°C)

U listopadu more je najtoplije: Praia (27,5 °C), a najhladnije: Reynisfjara (9,1 °C).

Temperatura mora po mjesecima (°C)
Plažasijveložutrasvilipsrpkolrujlisstupro
Algarve16,515,915,616,617,218,719,019,719,019,718,617,2
Amadores Beach19,819,319,119,720,421,321,822,723,222,922,020,6
Biarritz13,112,712,813,916,320,322,222,921,419,016,614,5
Boulders Beach17,617,916,715,215,615,314,614,514,915,516,517,8
Cádiz16,015,716,017,319,121,422,823,321,820,818,816,8
Cape Town15,314,914,713,614,214,914,514,314,014,014,415,0
Durdle Door9,88,98,910,011,914,416,617,917,916,414,111,4
Gijón13,613,013,013,515,217,820,021,020,018,316,114,5
Kynance Cove10,810,210,110,812,815,116,717,216,614,813,412,0
Madeira19,418,818,418,919,921,122,523,323,623,222,020,5
Mont-Saint-Michel8,27,98,911,014,117,219,320,018,916,112,99,7
Morro Jable19,719,019,019,720,421,321,822,723,122,922,220,9
Nazaré14,714,314,315,416,217,217,417,718,017,616,915,4
Praia24,023,022,823,323,524,025,226,927,627,526,725,1
Praia do Tamariz15,014,714,615,516,017,117,117,317,917,717,215,8
Reynisfjara7,57,47,47,78,59,511,211,710,89,18,48,0
San Sebastián13,112,712,813,816,220,222,222,921,419,016,614,5
Scheveningen6,86,17,19,112,516,218,619,718,815,612,18,5
Tenerife19,518,918,819,219,820,821,422,323,022,721,920,6

Prosječna temperatura mora uz svaku plažu po mjesecima za razdoblje 2021–2025 (Copernicus ERA5). Nije prognoza.

Atlantik – Temperatura mora danas

Trenutačne procjene za odabrane plaže, ne prosjek za cijelo more. More: NASA MUR sa satnom prilagodbom; zrak: Apple Weather. Vrijeme ažuriranja odnosi se na ovu stranicu, ne na mjerenje u vodi.

Posljednje ažuriranje:

Atlantik – Temperatura mora danas
Sve plažeMore (°C)Zrak (°C)
Algarve, Portugal19,2 °C15 °C
Amadores Beach, Španjolska · Kanarski otoci23,9 °C22 °C
Biarritz, Francuska · Atlantska obala17,7 °C10 °C
Boulders Beach, Južnoafrička Republika · Cape Town16,9 °C18 °C
Cádiz, Španjolska · Atlantska obala20,1 °C17 °C
Cape Town, Južnoafrička Republika · Atlantik16,5 °C19 °C
Durdle Door, Ujedinjeno Kraljevstvo · Atlantska obala15,3 °C12 °C
Gijón, Španjolska · Atlantska obala17,5 °C10 °C
Kynance Cove, Ujedinjeno Kraljevstvo · Atlantska obala14,5 °C13 °C
Madeira, Portugal21,9 °C16 °C
Mont-Saint-Michel, Francuska · Atlantska obala16,0 °C8 °C
Morro Jable, Španjolska · Kanarski otoci22,9 °C22 °C
Nazaré, Portugal · Atlantska obala16,1 °C12 °C
Praia, Zelenortska Republika · Santiago27,6 °C24 °C
Praia do Tamariz, Portugal · Estoril17,9 °C13 °C
Reynisfjara, Island · Atlantska obala7,6 °C8 °C
San Sebastián, Španjolska · Atlantska obala18,1 °C10 °C
Scheveningen, Nizozemska · Atlantska obala14,1 °C10 °C
Tenerife, Španjolska · Kanarski otoci24,1 °C23 °C

O nama