Plage des Marinières, Villefranche-sur-Mer, Azurna obala, Francuska

Temperatura mora danas Francuska

Francuska svoju ljubav prema hrani, tržnicama i lijepim gradovima donosi i na more. Odmor na obali može značiti mediteransku šetnicu, bretonsku ribarsku luku ili dugu atlantsku plažu iza koje se nižu dine.Pročitajte više

sada Villefranche-sur-Mer More 22.6°C / 72.7°FZrak 19°C / 66°F

Posljednje ažuriranje ·

Ljetovanje u Francuskoj

Francuska svoju ljubav prema hrani, tržnicama i lijepim gradovima donosi i na more. Odmor na obali može značiti mediteransku šetnicu, bretonsku ribarsku luku ili dugu atlantsku plažu iza koje se nižu dine. Dodajte planinske krajolike Korzike i dobivate nekoliko vrlo različitih putovanja unutar jedne zemlje, svako sa svojim ritmom i regionalnom kuhinjom.

Mediteranski šarm ili atlantska prostranstva?

Francuska rivijera spaja plaže s umjetnošću, vrtovima i starim gradovima. Nica je živahna gradska baza, dok manji zaljevi nude drukčiji ugođaj; Villefranche-sur-Mer povezuje šarenu rivu s lukom svojeg zaljeva. Korzika više odgovara odmoru koji kombinira more s vožnjama kroz planinske krajolike i sela.

Na francuskoj atlantskoj obali prevladavaju široke pješčane plaže i surferski gradići. Biarritz dodaje baskijsku kuhinju i dugu tradiciju surfanja. Bretanja i Normandija nude drukčiji bijeg na more, s ribarskim lukama, obalnim šetnjama i krajolikom koji oblikuju plima i oseka. Plaže sjeverne Francuske mogu biti jednako privlačne za duge šetnje i obiteljske izlete kao i za kupanje.

Kada putovati

Ljeto je glavna sezona kupanja, ali mediteranska, atlantska i obala La Manchea imaju različite temperature mora. U proljeće ili jesen osmislite putovanje oko gradova, hrane i šetnji, a na plažu otiđite kada uvjeti odgovaraju. Piknik s namirnicama s tržnice, ručak s morskim plodovima ili posjet obalnom muzeju mogu biti jednako pamtljivi kao dan na pijesku. U Bretanji prije odlaska na plažu provjerite vrijeme plime i oseke: more se za oseke može daleko povući.

Prije putovanja

Valuta
Euro · EUR
Jezik
Francuski
Utičnice
Francuske / europske

Kopno i Korzika · tip E/C

Korisno je znati

Uz obrok možete zatražiti besplatan vrč vode iz slavine riječima „une carafe d’eau”; mineralna voda u boci se naplaćuje.

Temperatura mora po mjesecima (°C)

U listopadu more je najtoplije: Plage de Palombaggia (21,3 °C), a najhladnije: Mont-Saint-Michel (16,1 °C).

Temperatura mora po mjesecima (°C)
Plažasijveložutrasvilipsrpkolrujlisstupro
Biarritz13,112,712,813,916,320,322,222,921,419,016,614,5
Cannes14,513,813,915,017,922,625,526,023,720,918,215,9
Mont-Saint-Michel8,27,98,911,014,117,219,320,018,916,112,99,7
Plage de Palombaggia14,313,713,814,717,522,125,326,023,921,318,815,8
Saint-Tropez14,814,114,115,118,022,625,426,023,821,018,416,1
Villefranche-sur-Mer13,713,013,014,217,121,624,825,323,120,217,715,2

Prosječna temperatura mora uz svaku plažu po mjesecima za razdoblje 2021–2025 (Copernicus ERA5). Nije prognoza.

Francuska – Temperatura mora danas

Trenutačne procjene za odabrane plaže, ne prosjek za cijelu zemlju. More: NASA MUR sa satnom prilagodbom; zrak: Apple Weather. Vrijeme ažuriranja odnosi se na ovu stranicu, ne na mjerenje u vodi.

Posljednje ažuriranje:

Francuska – Temperatura mora danas
Sve plažeMore (°C)Zrak (°C)
Biarritz, Atlantska obala19,8 °C15 °C
Cannes, Sredozemlje22,8 °C18 °C
Mont-Saint-Michel, Atlantska obala16,9 °C13 °C
Plage de Palombaggia, Korzika23,5 °C21 °C
Saint-Tropez, Sredozemlje22,0 °C19 °C
Villefranche-sur-Mer, Sredozemlje22,6 °C19 °C

O nama